پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۶:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۵۸
بجنورد
۳۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۱۸۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ساعت ۸:۳۲
معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی مطرح کرد:

استادیوم ۶ هزار نفری ناتمام بجنورد در حال فرسودگی/۳ پروژه بزرگ ورزشی خراسان شمالی بدون هتلینگ

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: ساخت استادیوم ورزشی شش هزار نفری بجنورد به 40 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده که متاسفانه به علت عدم تکمیل به موقع این پروژه، همان مقدار از بنای ساخته شده آن در حال فرسودگی است.
استادیوم 6 هزار نفری ناتمام بجنورد در حال فرسودگی/3 پروژه بزرگ ورزشی خراسان شمالی بدون هتلینگ ,

محمد بروهی، معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: خراسان شمالی در برخی از رشته های ورزشی از جمله جودو، کوراش، کوهنوردی، کشتی پهلوانی و کشتی با چوخه، بوکس، ورزش های رزمی، ورزش همگانی ( طبیعت گردی) و سوارکاری در سطح ملی و حتی آسیایی سرآمد است.

بروهی افزود: خراسان شمالی در این رشته های یاد شده، مدال آورانی دارد که مقام ها و مدال های آنان گویای آن است که خراسان شمالی در عرصه ورزش حرف برای گفتن دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در عرصه ورزش، خراسان شمالی در سطح کشور به استان کوراش نامیده می شود.

وی همچنین افزود: این ظرفیت یاد شده موجب شد که حتی اداره کل ورزش و جوانان استان، در سطح استان، خانه های تخصصی برای برخی از رشته های ورزشی از جمله در رشته های یاد شده را برپا کند.

با این وجود، وی اظهار کرد: در حالی خراسان شمالی در برخی از رشته های ورزشی سرآمد شده که متاسفانه با ضعف زیرساخت های فیزیکی در ورزش مواجه است.

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی در این باره گفت: هر چند از گذشته در خراسان شمالی تعدادی سالن ورزشی ساخته شده اند و ورزشکاران در این سالن ها تمرین می کنند که البته مسابقات ورزشی نیز در آنها برگزار شده اند، با این وجود، از نیمه دوم دهه 80 احداث سه پروژه ورزشی شامل استادیوم 15 هزار نفری و استادیوم شش هزار نفری در شهر بجنورد همچنین مجتمع ورزشی سه هزار نفری در شهر شیروان در دستور کار قرار گرفت که هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته اند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه احداث استادیوم ورزشی 15 هزار نفری شهر بجنورد کامل شده است اما اداره کل ورزش و جوانان استان توان مالی برای تامین هزینه های نگهداری این استادیوم را ندارد و تا به کنون نتوانسته این استادیوم را تحویل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی به علت عدم توجیه اقتصادی در زمینه سرمایه گذاری برای نگهداری این استادیوم به پذیرش این استادیوم تمایل ندارد، تصریح کرد: این استادیوم نیازمند حمایت های مالی دولتی است تا مورد بهره برداری قرار گیرد.

بروهی همچنین درباره استادیوم ورزشی شش هزار نفری بجنورد نیز بیان کرد: احداث این پروژه ورزشی به 40 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده که متاسفانه به علت عدم تکمیل به موقع این پروژه همان مقدار از بنای ساخته شده آن در حال فرسودگی است.

وی افزود: برای تکمیل این پروژه مذاکراتی انجام داده ایم تا در صورت امکان از محل اعتبارات 20 درصد مالیات، اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه اختصاص داده شود.

وی خاطر نشان کرد: مجتمع ورزشی سه هزار نفری شیروان نیز با 50 درصد پیشرفت فیزیکی همین وضعیت را دارا است.

افزون بر این، معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی اذعان کرد: با توجه به این سه پروژه ورزشی اشاره شده که آماده بهره برداری نشده اند، متاسفانه طراحی این سه پروژه بدون آینده نگری و تحت تاثیر نظرات سلیقه ای، بدون در نظر گرفتن هتلینگ برای آنها در دستور کار ساخت قرار گرفته بودند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر استان از هتلینگ ورزشی برای اقامت ورزشکاران در زمان برگزاری مسابقات ورزشی ملی و بین المللی برخوردار نیست.

وی درباره سوارکاری نیز بیان کرد: هر چند خراسان شمالی دو هزار و 500 راس اسب اصیل ترکمن دارد و سوارکاران خراسان شمالی نیز هر ساله در مسابقات سوارکاری گنبد در استان گلستان حائز مقام می شوند، با این وجود، در استان هنوز یک پیست سوارکاری استاندارد ساخته نشده است.

 

این مسئول افزود: درحالیکه استان در این رشته بسیار مستعد است حرف برای گفتن دارد.

وی در بخشی دیگر از سخن خود با تصریح بر این مطلب که استان با وجود مدال آوران ورزشکار خود در رشته های یاد شده، مستعد میزبانی و برگزاری مسابقات ورزشی در سطح ملی، آسیایی و بین المللی است، بیان کرد: برگزاری این مسابقات در استان با هدف تحقق گردشگری ورزشی در استان همچنین توسعه ورزشی در استان نیازمند همراهی ادارات در اختصاص زیرساخت های فیزیکی ورزشی اشان است.

وی گفت: این اداره کل برای سال 98 طرح های میزبانی در برگزاری اردوی تیم ملی و بین المللی جودو، کوراش، کشتی پهلوانی، بوکس و برگزاری مسابقات ورزشی برای شناسایی استعدادهای برتر ورزشی در رده نونهالان را به استانداری ارائه داده و اعلام کرده که ادارات استان در برگزاری این مسابقات و اختصاص زیرساخت های ورزشی خود این اداره کل را یاری کنند.

بروهی در خاتمه عنوان کرد: در حال حاضر مدیر کل ورزش و جوانان استان در حال پیگیری است که ادارات عضو شورای عالی ورزش استان را متقاعد کنند تا آنان در این مسابقات همراهی این اداره کل باشند و امکانات ورزشی و اقامتی خود را در اختیار بگذارند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک