پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۶:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۵۸
بجنورد
۳۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۸۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ساعت ۱۳:۱۸
#کنارتم_هموطن

قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان تشکیل شد

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از تشکیل قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان خبر داد و افزود: بعد از حادثه تلخ سیل اخیر پیرو جلسات متعدد با دستگاههای مختلف مقرر شد این قرارگاه با تشکیل کارگروه‌های مختلف در جهت حمایت از سیل زدگان و ثبت‌نام از داوطلبان گروه‌های جهادی و مردمی اقداماتی را انجام دهد.
قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان تشکیل شد,

به گزارش ایسنا، سعید اوحدی  با اعلام خبر تشکیل قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان گفت: رویکرد مجموعه‌های فرهنگی کشور همواره خدمت رسانی به مردم بوده است، پس از حادثه سیل اخیر نیز جلسات متعددی با دستگاههای مختلف انجام شد تا برنامه ریزی شود چه اقداماتی را در حوزه فرهنگی می‌توان برای مردم مناطق سیل زده انجام داد.
وی تصریح کرد: پیرو جلسات صورت گرفته مقرر شد تا شورایی در این قرارگاه فرهنگی با حضور سازمان بسیج مستضعفین، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کمیته ملی المپیک، سازمان صدا وسیما، شورای عالی انقلاب فرهنگی، انجمن خیرین مدرسه ساز و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ایجاد شود.

اوحدی افزود: با تشکیل این شورا در قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان کارگروههای مختلفی در زمینه‌های فرهنگ و هنر، ورزش، خیرین و ... تشکیل شد و دستگاههای مختلف اجرای مسوولیت‌های مرتبط با این کارگروهها را عهده دار شدند.

وی همچنین از برپایی 10 خانه فرهنگ در مناطق سیل زده خبر داد و افزود: برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های متفاوت ویژه کودکان و نوجوانان در اردوگاههای مناطق سیل زده، برپایی سینماهای سیار، فعالیت‌های ورزشی، ایجاد مهد کودک، ارسال بسته های ویژه کودک و نوجوان و ... از جمله مصوبات نخستین جلسه قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان بود.

اوحدی اظهار داشت : همچنین مقرر شد در کنار جمع‌آوری ملزومات و کمک‌های مردمی که از روزهای گذشته در تمامی فرهنگسراهای تهران آغاز شده است ثبت نام گروههای داوطلب مردمی برای ارایه خدمات فرهنگی هنری در مناطق سیل زده نیز صورت گیرد.

وی افزود: به همین منظور نیروهای داوطلب مردمی، گروههای جهادی، سمن‌ها می‌توانند از سه طریق؛ حضور در تمامی فرهنگسراهای شهر تهران، تماس با تلفن 1837 از روز شنبه در ساعات اداری یا ارسال اطلاعات خود (شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه )به سامانه پیامکی 20001837 برای ثبت‌نام اقدام کنند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 1837 تماس بگیرند.

بنا براعلام روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهردای تهران، وی  در پایان ضمن ابراز همدردی با مردم سیل زده و حمایت شهروندان از مردم در مناطق سیل زده گفت: برای تمامی این اقدامات «پویشی» با شعار «بی قرار توام» و هشتگ #کنارتم_هموطن شکل گرفته است.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک