دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۶/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۳۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۲۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۵:۲۳
بجنورد
۲۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۷۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ساعت ۶:۲۵

پرداخت ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی توانمندسازی مددجویان

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان ازجمله اهداف اصلی این نهاد است، گفت:در ۱۱ ماهه سال جاری ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان پرداخت‌شده است.
پرداخت ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی توانمندسازی مددجویان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مجید الهی راد، به اقدامات اشتغال‌زایی انجام‌شده در ۱۱ ماهه سال ۹۷ اشاره کرد و گفت:طی امسال هزار و ۹۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از تسهیلات اشتغال‌زایی پایدار کمیته امداد این استان بهره‌مند شدند.


وی ادامه داد: بیش از پنج میلیارد تومان تسهیلات اشتغال طی امسال از طریق صندوق امداد ولایت و حدود ۲۹ میلیارد تومان آن از اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال بند (ب) تبصره ۱۶ به مددجویان تحت حمایت در استان پرداخت‌شده است. همچنین حدود سه میلیارد تومان از محل تلفیقی و ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از محل صندوق توسعه ملی پرداخت‌شده است.


مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی یادآور شد: بیشتر تسهیلات پرداختی در بخش‌های دام‌پروری، کشاورزی، خدماتی و تولیدی بوده است.


الهی راد در ادامه مؤلفه‌های استعداد سنجی، مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال، مشاوره‌های شغلی قبل و حین اجرای طرح و نظارت‌های فنی بعد از ایجاد اشتغال و بازاریابی را از الگوی های مهم اشتغال‌زایی این نهاد عنوان کرد.


وی همچنین به‌پیش بینی بسته‌های تشویقی برای بنگاه‌ها و کارفرمایان اشاره کرد و گفت: بسته‌های تشویقی نیز برای بنگاه‌هایی که مددجویان کمیته امداد را بکار می‌گیرند، پیش‌بینی‌شده تا بتوانند با حداقل هزینه، نیروی کار موردنیاز خود را جذب کنند.


الهی راد از پرداخت ۲۰ میلیون تومان وام به بنگاه‌های اقتصادی به ازای جذب هر مددجوی کمیته امداد خبر داد و گفت: حداکثر تا سقف پنج نفر، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به بنگاه‌ها پرداخت می‌شود.


وی افزود: مددجویانی هم که در بنگاه‌‌ها مشغول بکار شوند، در صورت نیاز به آموزش، تمام هزینه‌های آموزشی توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.


وی اظهار کرد: بر اساس بسته تشویقی تنظیم‌شده، هر بنگاهی که مددجویان کمیته امداد را بکار بگیرد تا دو سال ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما که معادل ۲۳ درصد حقوق و مزایاست توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک