یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۱۲:۱۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۷:۰۲ - اذان مغرب:۱۹:۱۴:۰۶
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۸۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ساعت ۸:۵۳
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز:

وسیع‌ترین سامانه هوشمند اشتراک دوچرخه کشور در تبریز راه‌انداری می‌شود

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تبریز از راه‌انداری وسیع‌ترین سامانه هوشمند اشتراک دوچرخه کشور در تبریز خبر داد.
وسیع‌ترین سامانه هوشمند اشتراک دوچرخه کشور در تبریز راه‌انداری می‌شود,

مهدی یوسفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به بهره‌برداری از وسیع‌ترین سامانه هوشمند اشتراک دوچرخه کشور تا پایان سال اظهار کرد: شهر اولین‌ها شاهد یکی از بهترین سامانه‌های اشتراک دوچرخه در ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه یکی از چالش‌های اساسی تبریز مسائل آلودگی زیست محیطی است، افزود: مطابق آخرین مطالعات و تحقیقات انجام گرفته همچنین بررسی تجربه کلان‌شهرهای دنیا، تمامی صاحب‌نظران ترافیکی، دوچرخه را به عنوان یکی از بهترین روش‌های حمل و نقل در شهرها برای سفرهای زیر 5 کیلومتر می‌دانند.

یوسفی ادامه داد: معاونت حمل و نقل در راستای سیاست‌های کلان شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز، تسهیل استفاده از دوچرخه در تبریز را از راهبردهای اصلی معاونت خود قرار داده است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تبریز با بیان اینکه وجود فرهنگ استفاده از دوچرخه در تبریز از نقاط قوت این شهر است، توضیح داد: استفاده کسبه و شهروندان تبریزی به ویژه در نواحی مرکزی شهر، عامل اصلی برای گسترده کردن سامانه جدید هوشمند اشتراک دوچرخه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: معاونت حمل‌ونقل تجربه سه ساله خود در سامانه‌های اشتراک دوچرخه دارد و در سامانه جدید با بهره‌گیری از آن سعی خواهیم کرد تا بهترین دوچرخه شهری را با راحت‌ترین روش ممکن در اختیار شهروندان قرار دهیم.

یوسفی با اشاره به اینکه جلسات فنی موضوع سامانه به صورت مرتب در معاونت حمل و نقل در حال برگزاری است، تصریح کرد: به محض پایان یافتن بررسی‌های فنی و حقوقی همچنین عقد قرارداد، جزئیات این سامانه در یک نشست خبری با حضور خبرنگاران و علاقمندان به مسائل زیست محیطی و دوستداران دوچرخه در میان گذاشته خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در پایان از عموم شهروندان تبریزی درخواست کرد تا از دوچرخه  به عنوان بهترین و پاک‌ترین وسیله نقلیه در سفرهای شهری خود استفاده کنند و با رعایت نکات ایمنی در دوچرخه‌سواری، به بهتر شدن و ایمن شدن تبریز کمک کنند.

انتهای پیام/ذ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک