چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۶/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۰۷:۱۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۱۹:۱۶:۵۲
بجنورد
۷° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۸۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ساعت ۴:۱۳

آبرسانی به روستاهای"کوهسرک"و"فتح"باشت ازطریق رودخانه انجام می شود

یاسوج- مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد از آبرسانی به روستاهای "کوهسرک" و "فتح" در شهرستان باشت از طریق رودخانه شاه بهرام خبر داد.
آبرسانی به روستاهای"کوهسرک"و"فتح"باشت ازطریق رودخانه انجام می شود,

به گزارش خبرگزاری مهر، فیض الله پاسره افزود: باید با مطالعات مناسب بهترین روش تامین آب برای حل مشکلات کم آبی در روستاهای باشت بررسی و منطقی ترین گزینه برای آبرسانی به روستاهای هدف مطالعه و انتخاب شود.

وی بیان داشت: امروز تشکیلات عظیمی همچون سپاه در کنار ما برای تامین آب روستایی همکاری میک ند و بخش زیادی از فشارها از دوش ما برداشته شده است.

پاسره اظهار داشت: مردم این دو روستا در بررسیهای خود، پیشنهاد حفر چاه را دادند که با توجه به بررسی کارشناسان خبره سازمان آب منطقه ای مشخص شد امکان حفر چاه در این دو روستا وجود ندارد زیرا منابع آب زیرزمینی قابل اتکایی در مجاورت این روستاها نیست.

وی افزود: هدف ما برداشت آب از رودخانه است، که در این راستا در کنار رودخانه تصفیه خانه ای احداث می شود که در زمستان نیز آب گل آلود را تصفیه، زلال و بهداشتی کرده و در اختیار مردم قرار می دهد.

وی با اشاره به نرمال بودن تمامی فاکتورهای بهداشتی و ظاهری آب رودخانه این منطقه، گفت: تنها مشکل گل آلود شدن آب در فصل زمستان است که با ایجاد تصفیه خانه مجهز می توان این مشکل را مرتفع کرد و حتی میتوان با ایجاد آبگیر در یک مکان مناسب لزوم تصفیه برای زلال شدن آب را هم به خوبی حل کرد.

پاسره با بیان اینکه وظیفه ما اینست که با آینده نگری به پایداری منابع آبی کمک کنیم، گفت: از مردم انتظار دارم کمی صبر کنند تا این پروژه به سرانجام برسد اینکه ما چاهی با هزینه زیاد حفر کنیم و به آب نرسیم قطعا فرایند آبرسانی به خود مردم بسیار طولانی می شود اما با طرح کنونی در زمان کوتاه تر و مطمئن تر می توانیم مشکل مردم را مرتفع کنیم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک