در حال بارگذاری
مدیر هماهنگی‌ها در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:

خراسان‌شمالی میزبان بازی‌های ویدئویی ایران می‌شود

مدیر هماهنگی‌ها در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: خراسان شمالی میزبانی نهمین دوره جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی کشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار عصر اترک به نقل از روابط‌عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی محمد فاضلی، در جلسه هماهنگی برگزاری رویداد ملی بازی‌های ویدئویی ایران، اظهار داشت: در دوره قبل این جام خراسان شمالی حضور پررنگی داشته است.

وی به ورود ۲۰ بازی موبایلی ایرانی در این دوره از مسابقات به‌منظور حمایت از بازی‌سازها اشاره کرد و گفت: گنجاندن این تعداد بازی در کنار بازی فیفا، در حقیقت برای نشان‌دادن سطح رقابت بازی‌ها و حمایت از بازی‌سازها برای رسیدن به نقطه مطلوب و کنارزدن غول‌های صنعت بازی است. 

 مدیر پلتفرم‌ها و هماهنگی‌ها در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچنین گریزی به آمار صنعت بازی کشور زد و وجود ۳۴ میلیون نفر گیمر و ۵ میلیون گیمر حرفه‌ای، تولید ۵ هزار بازی ویدئویی توسط بازی‌سازان ایرانی و ۳ هزار و ۵۰۰ بازی‌ساز در کشور را نشان از ظرفیت‌های خوب برای بهره‌گیری از این ظرفیت برای ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی عنوان کرد.

 دبیر هماهنگی استان‌ها در نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران شناسایی نخبگان اعم از بازی‌سازان و گیمرهای حرفه‌ای را از دستاوردهای این رویداد بیان کرد و از برگزاری این جام در محور مسابقات برخط شامل بازی‌های بخش بین‌الملل و بازی‌های موبایلی ایران و بازی‌های حضوری شامل بازی کوئیز و fc۲۴ سخن گفت.

این مسئول همچنین به گنجاندن بخش مسابقات موضوعی در محورهای انتخابات، قربان تا غدیر، محرم، مشاهیر ایران و زبان فارسی را از تفاوت‌های این دوره اشاره و تصریح کرد: علاقه‌مندان تا سوم مردادماه فرصت دارند در این مسابقه شرکت کنند و استان‌ها نیز از ۱۴ تا ۲۸ مرداد این رویداد را برگزار می‌کنند. 

وی با تأکید بر پررنگ‌کردن نقش آموزش فرهنگی بازی‌های موبایلی ایرانی در بین خانواده‌ها، از این که هر استان سه روز این رویداد را در سطح استان برگزار می‌کند، سخن گفت و ادامه داد: راه‌اندازی انجمن مروجان سواد بازی در استان و آموزش افراد را از دیگر دستاوردهای این رویداد است. 

انتهای خبر/ رحمانی

0 نظر

ارسال نظرات