در حال بارگذاری
امام جمعه شهرستان رازوجرگلان:

اقتدار و مقبولیت نظام در مشارکت بالا است

امام جمعه شهرستان راز و جرگلان گفت: اقتدار ملی و مقبولیت نظام در گرو مشارکت بالای مردم در انتخابات است.

 به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک در رازوجرگلان، حجت‌الاسلام حسین نادعلی زاده در آئین عبادی سیاسی نمازجمعه اظهارکرد: مشارکت بالا، موجب اقتدار ملی می‌شود، مقبولیت نظام را تقویت می‌کند، ثبات سیاسی و امنیتی کشور را ارتقا می‌بخشد و تهدیدات را دفع می‌کند.

 نادعلی زاده ادامه داد: انتخاب اصلح یک تکلیف شرعی است و انسان بین خود و خدا رأی در به کاندیداها باید حجت و دلیل داشته باشد.

 امام‌جمعه رازوجرگلان گفت: بررسی سابقه کاندیداها و مسئولیت‌های قبلی او، تحول‌آفرینی در مسئولیت‌های قبلی، بررسی مواضع قبلی و فعلی او، توجه به مواضع انقلابی او، معتقد بودن به مبانی اسلام و انقلاب و توجه به نظرات و حواشی او در مناظرات از راه‌های شناخت اصلح است.

 نادعلی زاده با بیان اینکه کاندیداهای ریاست‌جمهوری باید هم کارنامه و هم برنامه داشته باشند، گفت: رئیس‌جمهور بعدی باید برنامه داشته باشد که با تورمِ مداومِ دورقمی که اقتصاد و معیشت مردم را دچار مشکل کرده، چه‌کار خواهد کرد. البته تورم در دولت شهید جمهور از حدود ۶۰ درصد به حدود ۴۵ درصد کاهش یافت؛ ولی تورم ۴۵ درصد هم زیاد است.

 امام‌جمعه رازوجرگلان با بیان اینکه به اعتماد کاندیداها به دشمن و همچنین به مواضع دشمنان در مورد کاندیداها توجه کنید و ببینید که دشمن کدام کاندیدا را تمجید و تعریف و کدام را تخریب می‌کند و کسی که دشمن او را تخریب می‌کند؛ یعنی به دشمن اعتماد ندارد، افزود: برخی فقط از مذاکره و گفتگو با آمریکا حرف می‌زنند، مذاکره با آمریکا افتخار نیست و آمریکا چه‌کاره است که ما باید به‌خاطر داشته‌هایمان به او پاسخ بدهیم؟.

 وی با بیان اینکه مردم باید به این باور رسیده باشند که تحول با اعتماد به دشمن امکان‌پذیر نیست و تکیه و اعتماد به دشمن نتیجه‌ای جز عقب‌ماندگی نخواهد داشت، گفت: یکی از دلایل عقب‌ماندگی اقتصاد کشور در دهه ۹۰، اعتماد به دشمن و معطل گذاشتن کشور به نتیجه مذاکرات و گره‌زدن اقتصاد به مذاکرات بود که دولت عبرت هم لقب گرفت.

 نادعلی زاده با گرامیداشت روز عرفه، روز دعا و استغفار و روز عید قربان، به ذبح قربانی و مشارکت در قربانی تأکید کرد و گفت: مؤمنین در قربانی‌ها نیازمندان جامعه را فراموش نکنند.

 امام‌جمعه رازوجرگلان با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام باقر (ع) و با بیان اینکه شناخت همه‌جانبه ائمه معصومین و شناساندن آنان ضروری است، گفت: سیاست‌ورزی و تشکیل حکومت اسلامی از اهداف عمده ائمه اطهار علیه‌السلام بود.

انتهای خبر/ ادبی

0 نظر

ارسال نظرات