در حال بارگذاری
الله بخشی عنوان کرد؛

افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید پانسمان‌های سوختگی

رئیس اداره تولید و ثبت ملزومات تخصصی پزشکی سازمان غذا و دارو، از افزایش ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به حوزه تولید پانسمان‌های سوختگی و کاهش واردات این محصولات خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«عصراترک» به نقل از مهر، ابوالفضل الله بخشی، درباره میزان تولیدات داخلی لوازم موردنیاز بیماران سوختگی گفت: مطابق اطلاعات سامانه‌های وزارت بهداشت، میزان تولید و برچسب‌گذاری صورت‌گرفته از سوی شرکت‌های تولیدکننده، حدود ۵۵۰ هزار عدد باند سوختگی، ۸۸۸ مورد باند استریل سوختگی، بیش از ۲۱ هزار مورد پانسمان‌های سوختگی و بیش از ۶۸۵ هزار عدد گاز وازلینه سوختگی استریل است.

وی افزود: پانسمان‌های پزشکی با توجه به تنوع و کاربردهای مختلف محصولات در شاخه‌های متعدد امکان ثبت، تأیید و نیز استفاده برای بیماران سوختگی را دارد؛ به‌عنوان‌مثال کالای پانسمان ضد باکتری یا نانو نقره و غیره امکان استفاده در سوختگی را نیز دارد و در این خصوص نوع استفاده از پانسمان‌های مختلف بر اساس تجربه پزشک مشخص و تجویز می‌شود.

رئیس اداره تولید و ثبت ملزومات تخصصی پزشکی بزن اظهار کرد: با توجه به تأسیس و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان متعدد در سال‌های اخیر، ضمن کاهش وابستگی به واردات، میزان تولید این پانسمان‌ها مطابق با میزان استفاده قابل‌افزایش است.

الله بخشی در مورد پوشش بیمه‌ای اقلام مورداستفاده برای بیماران سوختگی، تصریح کرد: افزایش کالاهای سبد بیمه مرتبط با شورای‌عالی بیمه و سازمان‌های بیمه‌گر و با لحاظ بودجه و اعتبارات این سازمان‌ها بوده و پیشنهاد و پیگیری سازمان غذا و دارو این است که با توجه به لزوم کاهش پرداخت از جیب بیماران، حداکثر حمایت‌های بیمه‌ای در این خصوص اعمال شود.

0 نظر

ارسال نظرات