چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۴/۲۳/۲۰۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۷۹۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ساعت ۸:۱
جمعه همه برای ایران می آییم

نخبگان و اساتید خراسان شمالی از انتخابات می گویند

بدون شک آنچه در این مقطع زمانی حساس مورد نیاز جامعه است و به  عنوان الگویی برای آحاد مردم و جوانان دانشجو می تواند اثرگذار باشد، حضور و مشارکت فعال استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ها در انتخابات است.
نخبگان و اساتید خراسان شمالی از انتخابات می گویند,

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصراترک به نقل از ایسنا، در واقع انتخابات پایه تحول و راه حل مشکلات است و همه کسانی که مخاطبانی دارند، وظیفه دارند مردم را به انتخابات دعوت کنند.

 شرکت آحاد مردم به  ویژه قشر دانشگاهی در انتخابات اسفندماه به  عنوان موتور پیشران جامعه، ارتباط مستقیمی با میزان مشارکت مردم خواهد داشت.

امروزه از رسالت های مهم مراکز علمی و دانشگاهی، می توان روشنگری، هدایت و راهبری جامعه از طریق برپایی نشست های مختلف سیاسی و اجتماعی و نیز تبیین ابعاد گوناگون اهمیت انتخابات برای آحاد مردم را نام برد و بدون تردید چنانچه دانشگاه ها و استادان رشته های مختلف نسبت به آگاه سازی و تبیین اهمیت انتخابات به قشر دانشجویان وارد عمل شوند، نه تنها در برگزاری پرشور انتخابات اثرگذار خواهند بود، بلکه زمینه های لازم و کافی برای انتخاب اصلح نیز برای اقشار مختلف جامعه فراهم می شود.

بدون تردید دشمنان به دلیل هراس از حضور حداکثری به سراغ دانشگاه ها می روند و در جریان انتخابات پیش رو به مردم به ویژه جوانان و دانشجویان این مرز و بوم چشم طمع دوخته ‏اند.

در انتخابات شرکت می کنم تا به اتحاد کشورم کمک کنم

دکتر امانی دکترای تخصصی فارماسیوتیکس و عضو هیات علمی گروه فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در یکی از سایت های معتبر اطلاعات جالبی است که یکی از این اطلاعات در مورد فعالیت های تروریستی در نقاط مختلف دنیا است که اعلام شده در سال ۲۰۲۱ در افغانستان ۴۳۲۷ نفر، در عراق ۳۰۷ نفر، در پاکستان ۱۹۶ نفر، در ترکیه پنج نفر و در ایران دو نفر بر اثر فعالیت های تروریستی شهید شده اند.

وی گفت: من در انتخابات شرکت می کنم تا به اتحاد کشورم کمک کنم و من کشورم را متحد می خواهم تا ایران عزیزم همیشه امن باشد.

مرتضی اسماعیل زاده کواکی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در گفت و گو با ایسنا، افزود: آیت الله مشکینی در ارتباط با انتخابات می فرمایند که انتخابات صحنه کربلا است و کسی که در انتخابات شرکت می کنند مانند این است که یزید را تحت فشار قرار می دهد.

وی ادامه داد: اما کسی که در انتخابات شرکت می کند ولی رای سفید می دهد مانند این است که این فرد تیر می اندازد اما تیری بی هدف است ولی کسی که در انتخابات شرکت می کند و انتخاب اصلح دارد به امام حسین(ع) یاری می کند، بنابراین بیایم رای دهیم چراکه این رای مسئولیت آور است.

انتخاب آگاهانه راه حل درمان مشکلات است

علی عابدی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: از همه اساتید و قشر دانشجو دعوت می کنیم که با شرکت در انتخابات پیش رو نقش موثری در تعیین سرنوشت خود و آینده کشورمان داشته باشند چراکه شرکت در انتخابات و انتخابات آگاهانه افراد راه‌حل درمان مشکلات فعلی کشور است و کسانی که مردم را به عدم شرکت در انتخابات تشویق می کنند تنها به دنبال آن هستند که مشکلات کشور ما را افزایش دهند نه اینکه مشکلات کشور ما حل شود.

قشر فرهیخته با توجه به شرایط حاکم در انتخابات شرکت کنند

دکتر علیرضا عباسپور عضو هیات علمی دانشکده پزشکی و سرپرست دانشکده پیراپزشکی علوم پزشکی خراسان شمالی در ادامه در گفت و گو با ایسنا، گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی ملی است و به تمامی قشر فرهیخته حاضر توصیه می کنم که با توجه به شرایط حاکم در منطقه در انتخابات شرکت کنند.

دکتر مهدی براتی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در گفت و گو با ایسنا، افزود: ضرورت حضور در انتخابات هم از جنبه شرعی و هم جنبه اجتماعی مورد اهمیت است. از جنبه اجتماعی، مجموع نظر ما می تواند در سرنوشت ما تاثیر داشته باشد و به عنوان یک شخص نباید بی تفاوت باشیم و هر اتفاقی که می افتد باید نسبت به آن نقش داشته باشیم و باید نظر خودمان را ابزار کنیم و یکی از عرصه هایی که می توانیم نظر خودمان را ابراز کنیم، انتخابات است.

دکتر حسن نامدار دانشیار ایمنولوژی پزشکی و عضو هیات و علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین در ادامه تصریح کرد: امروز هم دلیل عقلی، هم دلیل سیاسی و هم دلیل شرعی برای شرکت در انتخابات وجود دارد.

وی ادامه داد: کشور ما یک کشور مسلمان و نظاممان اسلامی است، این کشور نیاز به مشارکت مردم دارد تا این پیام را به نظام سلطه بدهند که هم سویی بین مردم و حکومت وجود دارد و مردم پشتیبان این حکومت هستند  و اگر در این عرصه، حضور پرشور وجود داشته باشد سبب می شود تا جایگاه استان بیش از پیش مستحکم تر شود، فشارهای بین المللی کمتر شود.

برای بهبود شرایط کشور در انتخابات شرکت کنیم

دکتر رضوان رجب زاده استادیار اپیدمیولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: برای اینکه شرایط را بهتر کنیم و به آینده امیدوارتر باشیم باید در کارهای سرنوشت ساز کشورمان که یکی از آن ها عرصه انتخابات است، شرکت کنیم.

وی تاکید کرد: وظیفه همه ما دانشگاهیان از جمله دانشجویان و اساتید این است که در این امر مهم شرکت کنند و سرنوشت خودمان را به دست خودمان رقم بزنیم و چشممان به افراد دیگر نباشد.

نقش موثر افراد اصلح در پیشرفت کشور

دکتر زهره سادات سنگ سفیدی متخصص تغذیه رژیم درمانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین ادامه داد: برخی از انتخاب ها نه تنها زندگی یک فرد را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه زندگی سایر افراد را تحت تاثیر قرار می دهد که یکی از آن ها انتخاب نمایندگان مجلس است.

وی بیان کرد: انتخاب افراد اصلح در پیشرفت کشور اثرگذار است و همه آحاد جامعه سعی کنند در انتخابات شرکت کنند.

انتهای خبر 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک