شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۳/۱/۲۰۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۷۶۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ساعت ۸:۴۶

طلای جهانی همچنان اوج نشین

قیمت جهانی طلا امروز سه‌شنبه افزایش یافت زیرا بازدهی دلار و خزانه‌داری آمریکا پس از آن که معامله‌گران اندکی شرط‌بندی برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ را کاهش دادند، نزولی بود.
طلای جهانی همچنان اوج نشین,

به گزارش عصراترک به نقل از  ایسنا، قیمت طلا در سال ۲۰۲۳ به طور پیوسته در حال افزایش بوده و این کالا تا به امروز ۱۴ درصد رشد داشته است.

هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۶.۶ درصد افزایش به ۲۰۳۵ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۲۰۳۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت طلا در روز دوشنبه به بالاترین سطح تاریخی ۲۱۳۵ دلار و ۴۰ سنت رسید البته در یک روز بیش از ۱۰۰ دلار سقوط کرد و ۲ درصد کاهش یافت.

قیمت طلا در جلسه قبل افزایش یافت زیرا اعتماد سرمایه گذاران به کاهش نرخ بهره پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز جمعه افزایش یافت. شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان‌تر کرد. بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری به ۴.۲۵۸۷ درصد کاهش یافت.

نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بهره را کاهش می‌دهد. به نظر می‌رسد فدرال رزرو در مسیری قرار دارد که سال را با افزایش نرخ بهره به پایان برساند اما با چالشی در مورد زمان و چگونگی نشان دادن چرخش به سمت کاهش نرخ بهره مواجه است.

سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات دقیق حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات‌متحده در روز جمعه هستند که می‌تواند به ارزیابی بیشتر چشم‌انداز نرخ بهره کمک کند. داده‌های هفته گذشته به کاهش فشارهای تورمی و کاهش تدریجی بازار کار اشاره کرد که ایده کاهش زودهنگام نرخ بهره را تقویت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۵.۵۵ دلار در هر اونس رسید، پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۷۵ دلار و ۳۵ سنت در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۱۵ دلار و ۳۲ سنت رسید.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک