شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۳/۱/۲۰۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۷۶۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ساعت ۶:۳۷

برترین‌های نغمات دینی مسابقات ملی قرآن معرفی شدند 

آیین اختتامیه چهل و ششمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم در بخش نغمات دینی دیروز (یکشنبه) در خراسان شمالی با معرفی نفرات برتر پایان یافت.
برترین‌های نغمات دینی مسابقات ملی قرآن معرفی شدند ,

 به گزارش عصر اترک , پس از ۲ روز رقابت شرکت کنندگان در بخش نغمات دینی شامل رشته های دعا خوانی و اذان، همخوانی و مدیحه سرایی برترین های این بخش معرفی شدند.

 

بر اساس رای هیات داوران خواهر در بخش مدیحه سرایی و هم خوانی گروه «نور الزهرا» از خوزستان رتبه نخست را به دست آورد و گروه «مصباح الهدی» و « نور الزهرا» هر دو از اصفهان به ترتیب رتبه های دوم و سوم این دوره از مسابقات قرآن کریم را از آن خود کردند.

 

گروه همخوانی و مدیحه سرایی «انسیه الحورا» از اصفهان و «نورالکسا» از البرز نیز موفق به کسب رتبه های چهارم و پنجم چهل و ششمین دوره از مسابقات شدند.

 

در بخش برادران نیز در رشته مدیحه سرایی و هم خوانی بر اساس رای هیات داوران گروه «فاطر» از اصفهان رتبه نخست را از آن خود کرد و گروه «انوار الهدی» از قم از نگاه هیات داوران توانست رتبه دوم را به دست آورد.

 

گروه «ملکوت» از اصفهان، گروه «اسرا» از مازندران و گروه «تبیان» از هرمزگان به ترتیب موفق به کسب رتبه های سوم تا پنجم شدند.

 

در رشته دعاخوانی برادران نیز هیات داوران به طور مشترک «صفی اله توفیق زاده» از استان فارس و «محمد غریب» از خراسان شمالی را حائز رتبه نخست دانستند.

 

رتبه دوم این بخش از نگاه هیات داوران به «اصغر کارجو» از استان مرکزی رسید و «سجاد براتی» از چهار محال و بختیاری رتبه سوم را در این رشته از آن خود کرد.

 

همچنین «شهاب امانت چی» از قم و «حسن نجف زاده» از خراسان جنوبی به ترتیب حائز رتبه های چهارم و پنجم شدند.

 

در رشته دعا خوانی خواهران نیز «بنت الهدی شایق» از خراسان رضوی توانست رتبه نخست را از آن خود کند.

 

هیات داوران خواهر بخش دعا خوانی نیز «طاهره ایرانی» از کرمانشاه را حائز رتبه دوم دانسته و «لیلا محمدی» از اردبیل موفق به کسب سوم شد.

 

همچنین «عفت ابوالزاده» از خوزستان و «زینب حاجیان» نیز از اصفهان موفق شدند تا رتبه چهارم و پنجم این رشته از به دست آورند.

 

در بخش اذان «مجتبی کریمی» از مازندران موفق شد تا رتبه نخست را از نگاه هیات داوران از آن خود کند و به ترتیب «رضا بردبار» از استان فارس، «مجتبی محمدی راد» از استان گلستان، «جواد مولایی» از همدان و «محمدرضا کرم نژاد» از فارس رتبه های دوم تا پنجم این رشته را از آن خود کردند.

 

چهل و ششمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم از 9 آذرماه امسال به میزبانی مرکز خراسان شمالی در محل هتل داریوش بجنورد با حضور مسوولان کشوری و استانی آغاز شد و تا هفدهم آذرماه ادامه دارد.

 

این مسابقات ملی در بخش های آوایی انفرادی شامل حفظ (کل و ۲۰ جزء) قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی و بخش گروهی شامل مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم در حال برگزاری است و امروز برترین های بخش نغمات دینی برترین های خود را معرفی کرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک