جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۶/۲/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۶۶۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ساعت ۱۱:۳

جزئیات تمدید مهلت ثبت‌نام در‌ طرح یکپارچه عرضه خودرو‌

سخنگوی وزارت صمت گفت: امکان تمدید مهلت برای افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو از طریق «طرح یکپارچه عرضه خودرو» وجود ندارد، اما در اواخر بهار یک‌بار دیگر عرضه خواهیم داشت.
جزئیات تمدید مهلت ثبت‌نام در‌ طرح یکپارچه عرضه خودرو‌,

به گزارش عصراترک به نقل از  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویشی با عنوان «لزوم تمدید مهلت افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودروهای داخلی» عنوان کردند که با توجه به هم‌زمانی ثبت‌نام طرح «فروش فوق‌العاده ایران خودرو» و «طرح  یکپارچه عرضه خودروهای داخلی» عده‌ کثیری از مردم حساب وکالتی خود را به جای افتتاح به نام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان  به نام ایران خودرو افتتاح کرده‌اند و لذا امکان  ثبت‌نام در طرح «یکپارچه عرضه خودرو‌های داخلی» که در واقع عرضه خودرو بدون قرعه‌کشی بود را نیافته‌اند.

بنابراین این افراد از وزارت صمت خواستار شدند تا مهلتی دوباره برای افتتاح حساب وکالتی به آنها داده شود تا بتوانند در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی شرکت کنند. 

این نکته نیز قابل ذکر است که برخی از مخاطبان خبرگزاری فارس در تماس با خبرنگار فارس اعلام کرده‌اند که در زمان افتتاح حساب به صورت آنلاین برای ثبت‌نام در «طرح یکپارچه عرضه خودرو‌های داخلی» در سایت برخی از بانک‌ها، اصلا گزینه‌ای برای وکالتی کردن حساب به نام سازمان حمایت وجود نداشته است و لذا حساب خود را با نام یکی از خودروسازهای داخلی وکالتی کرده‌اند.

این نکته نیز قابل ذکر است که اغلب افرادی که به طور همزمان در «فروش فوق‌العاده ایران خودرو» و « طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی» شرکت کرده‌اند، از آنجا که در هر دو طرح هدفشان خرید خودرو از «شرکت ایران خودرو» بوده است تصور کرده‌اند که افتتاح حساب وکالتی به نام «ایران خودرو» برای ثبت نام در هر دو طرح کافی است و لذا حساب وکالتی خود را به نام ایران خودرو وکالتی کرده‌اند. 

به گزارش فارس این در حالی است که در زمان ثبت‌نام این دو طرح هم «شرکت ایران خودرو» و هم «وزارت صمت» به صورت جداگانه اطلاعیه‌‌‌هایی را  در مورد چگونگی ثبت‌نام و وکالتی شدن حساب توسط متقاضیان را منتشر کرده‌ بودند و اطلاع رسانی در این باره انجام شده بود. 

با این وجود کاربران «فارس من» که تعداد آنها نیز قابل توجه است و تا زمان تنظیم این گزارش بیش از  2 هزار و 300 نفر را تشکیل می‌دهنداز مسئولان وزارت صمت خواستند تا نسبت به تمدید مهلت افتتاح حساب وکالتی و ثبت‌نام اقدام کنند. 

* فرصت دوباره برای خرید خودروهای داخلی در پایان بهار امسال 

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: متاسفانه در حال حاضر امکانی برای تمدید مهلت افتتاح حساب وکالتی وجود ندارد اما متقاضیان خرید خودروهای داخلی از طریق «طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی» که به هر دلیلی موفق به ثبت‌نام در این طرح نشده‌اند، می‌توانند در پایان بهار و در عرضه دوم عرضه خودروهای داخلی ثبت‌نام کنند. 

مشاور وزیر صمت افزود: در این طرح حدود 900 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و به آنها براساس نوبت دهی خودرو تعلق می‌گیرد اما بعد از آنالیز ثبت‌نام در پایان ماه جاری، در پایان بهار آینده برای خودروهایی که تقاضای آنها کم‌تر است یک بار دیگر از طریق طرح یکپارچه عرضه خودرو ثبت‌نام به عمل خواهد آمد.  

سخنگوی وزارت صمت اظهار داشت: بنابراین افرادی که به هر دلیلی موفق به ثبت‌نام نشده‌اند در پایان خرداد ماه سال 1402 فرصت دارند تا برای خرید خودروهای داخلی اقدام کنند. 

به گزارش فارس، یکی از مشکلات دیگر مطرح شده در مورد ثبت‌نام خودرو این بود که برخی از بانک‌ها اسامی دارندگان حساب وکالتی به نام سازمان حمایت را به موقع به سامانه ارسال نکرده  بودند و لذا این افراد با وجود دارا بودن حساب وکالتی به نام سازمان حمایت موفق به ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی نشدند. 

سخنگوی وزارت صمت در این رابطه اظهار داشت: آن دسته از افرادی که حساب وکالتی را در مهلت مقرر بنام سازمان حمایت باز کرده‌اند ولی موفق به ثبت‌نام نشده‌اند یا بانک‌ها اسامی آنها را به موقع به سامانه ارسال نکرده‌اند، مجددا در روزهای 7 و 8 فروردین ثبت‌نام به عمل خواهد آمد. 

وی افزود: بر این اساس تمام افرادی که دارای حساب وکالتی به نام سازمان حمایت هستند، اما فرصت ثبت‌نام در سامانه یکپارچه را نداشته‌اند می‌توانند در روزهای 7 و 8 فروردین نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. 

به گزارش خبرگزاری فارس ؛ متقاضیان خرید خودروهای داخلی از روز 26 تا 29 اسفند 1401 فرصت داشتند تا با مراجعه به سامانه http://esalecar.ir نسبت به ثبت نام خودروی مورد نظر اقدام کنند که با توجه به جا ماندن عده‌ای از فرآیند ثبت‌نام وزارت صمت طی دو روز مهلت ثبت‌نام را تمدید کرد. 

به گفته سخنگوی وزارت حدود 900 هزار نفر برای خرید خودروهای داخلی حساب وکالتی افتتاح کرده اند و  9 شرکت خودروساز داخلی در طرح تخصیص یکپارچه خودرو مشارکت دارند و 51 مدل خودرو برای متقاضیان قابل خرید است. 

پایان پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر