جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۶/۲/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۶۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ساعت ۹:۴۹
با توجه به رشد تولید فولاد خام

چین وارد فصل جدید شد

تولید فولاد خام چین در ژانویه و فوریه ۵.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
چین وارد فصل جدید شد,

به گزارش عصراترک به نقل از ایسنا، داده‌های رسمی نشان داد که تولید فولاد خام چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۶ درصد افزایش یافته است زیرا اکثر کارخانه‌های فولاد داخلی در ماه فوریه به دلیل افزایش تقاضا در ماه مارس، تولید خود را افزایش دادند.

بر اساس داده‌های اداره ملی آمار چین، بزرگ‌ترین کشور فولادساز جهان در ژانویه و فوریه ۱۶۸.۷ میلیون تن از این فلز را تولید کرد.

بر اساس نتایج رویترز و داده‌های اداره ملی آمار چین، میانگین تولید روزانه ۲.۸۶ میلیون تن بود که ۱۳.۸ درصد نسبت به میانگین روزانه در دسامبر ۲۰۲۲ افزایش یافت و ۶.۸ درصد بیشتر از میانگین روزانه ۲.۶۸ میلیون تن در دوره مشابه سال ۲۰۲۲ بود.

داده‌های انجمن جهانی فولاد در اوایل ماه فوریه نشان داد که تولید فولاد خام چین در ژانویه ۲.۳ درصد افزایش یافت و به ۷۹.۵ میلیون تن رسید.

واردات سنگ آهن نیز در این دوره افزایش یافت و به ۱۹۴ میلیون تن در ماه‌های ژانویه و فوریه رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۳ درصد افزایش داشت و بالاترین رقم در مجموع دو ماه گذشته بود.

تحلیلگران تخمین زدند که میانگین تولید روزانه در ماه مارس افزایش بیشتری خواهد داشت زیرا چین وارد فصل اوج ساخت‌وساز خود شده است که تقاضای  فولاد را بالا خواهد برد. آنان انتظار دارند تولید سالانه فولاد خام در سال ۲۰۲۳ ثابت باشد یا اندکی افزایش یابد.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر