جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲/۸/۲۰۲۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۳۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ساعت ۹:۱

آلودگی هوا منجر به زایمان ۱۰۰۰۰۰۰ جنین مرده در سال می‌شود!

دانشمندان پس از کشف ذرات آلودگی سمی در ریه و مغز جنین‌های مرده به این نتیجه رسیدند که آلودگی هوا منجر به زایمان یک میلیون جنین مرده در سال می‌شود!
آلودگی هوا منجر به زایمان ۱۰۰۰۰۰۰ جنین مرده در سال می‌شود!,

گروهی از دانشمندان پس از تجزیه و تحلیلی که بر ذرات آلودگی سمی در ریه و مغز چندین جنین داشتند، متوجه نقش آلودگی هوا در افزایش تولد جنین‌های مرده شدند.

دانشمندان تخمین می‌زنند که آلودگی هوا منجر به زایمان یک میلیون بچه مرده در سال می‌شود؛ نتایج تحقیقات همچنین نشان داد که اثر آلودگی بر مادران مسن بیشتر است.

بیشتر بخوانید

این مطالعه تخمین می‌زند که تقریباً نیمی از این مرده‌زایی‌ها می‌توانند با قرار گرفتن در معرض ذرات آلودگی کوچکتر از 2.5 میکرون (PM2.5) که عمدتاً از سوزاندن سوخت‌های فسیلی تولید می‌شوند، مرتبط باشد.

همچنین این مطالعه 137 کشور در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین را تحت پوشش قرار داد که 98 درصد مرده‌زایی در این کشورها اتفاق می‌افتد؛ این تحقیق بر اساس داده‌های بیش از 45000 مرده‌زایی بوده است.

Guardian نوشت ذرات آلودگی هوا برای نخستین بار در سال 2018 در جفت شناسایی شد و تا آن زمان مشخص شد که هوای کثیف به شدت با افزایش سقط جنین، زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد و اختلال در رشد مغز ارتباط دارد.

انتهای پیام/ تسنیم

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک