شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۳/۱/۲۰۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۳۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ساعت ۹:۳۶
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه:

هنوز وارد دوران "پساکرونا" نشده‌ایم/ نگران سویه‌های ویروس در آینده هستیم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه هنوز کرونا در جهان جولان می دهد، گفت: هنوز وارد دوران پساکرونا نشده‌ایم و هنوز هم نگران سویه‌های این ویروس در آینده هستیم.

دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه هنوز کرونا به پایان خود نرسیده، گفت: با توجه به اینکه هنوز در کشورهای مختلف فوتی داریم و حتی در برخی روزها در سطح کشور نیز فوتی گزارش می شود، نشان می دهد که هنوز شیوع کرونا ادامه دارد و هنوز وارد دوران "پساکرونا" نشده‌ایم.

وی افزود: در حال حاضر سویه های شایع کرونا در جهان قدری ضعیف‌تر شده‌اند و همین امر موجب شده برخی فکر کنند که کرونا پایان یافته، درحالیکه شیوع این ویروس هنوز ادامه دارد.

شکیبا گفت: در حال حاضر نگرانی از سویه های این ویروس در آینده به شدت وجود دارد، سویه هایی که می توانند سرایت پذیری بالایی داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: متاسفانه تصور پایان یافتن کرونا موجب شده مردم ماسک‌ها را کنار بگذارند و همین امر موجب شده که ویروس آنفلوآنزا هم در کنار کرونا پس از دو سال شانس شیوع گسترده پیدا کند.

شکیبا گفت: در حال حاضر موج آنفلوآنزا روند نزولی پیدا کرده، اما در خصوص این موج هم هنوز پیش بینی زود است، چرا که موج آنفلوآنزا تا بهار هم می تواند ادامه پیدا کند.

وی افزود: هنوز ماه های سرد سال را پیش رو داریم و اگر مردم رعایت نکنند می توانیم شاهد اوج گیری دوباره موج آنفلوآنزا باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در خصوص موج آنفلوآنزا نیز مانند کرونا همه چیز بستگی به رفتار بهداشتی مردم دارد و اگر مردم از ماسک استفاده کرده و رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشند می توانیم به سرعت از این موج خارج می شویم.

شکیبا تصریح کرد: برخی با تصور اینکه یک بار مبتلا شده‌اند پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و این درحالیست که چهار سوش آنفلوآنزا هم اکنون شایع است و افراد می توانند به هر چهار سوش مبتلا شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: ابتلای یک باره به این بیماری به معنی مصون شدن از ابتلای مجدد در برابر آن نیست و تمام افراد باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک