پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱/۳۰/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۹۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ساعت ۲۰:۳۰

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ |نفت برنت ۸۶ دلار و ۱۵ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴ دلار و ۳۱ سنت معادل ۴.۷۶ درصد کاهش به ۸۶ دلار و ۱۵ سنت رسید.
قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ |نفت برنت ۸۶ دلار و ۱۵ سنت شد,

افزایش ارزش دلار آمریکا به بالاترین رقم طی دو دهه گذشته و ترس از رکود اقتصادهای بزرگ دنیا به‌دنبال بالا رفتن نرخ بهره بانک‌های مرکزی و کاهش تقاضا برای نفت قیمت آن را 5 درصد در روز جمعه کاهش داد و به پایین‌ترین سطح طی 8 ماه گذشته رساند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 4 دلار و 31 سنت معادل 4.76 درصد کاهش به 86 دلار و 15 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 4 دلار و 75 سنت معادل 5.69 درصد کاهش 78 دلار و 74 سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی برای چهارمین هفته پیاپی با کاهش قیمت مواجه بودند. قیمت فروش بنزین و دیزل هم در آمریکا بیش‌از 5 درصد کاهش‌یافته است.

بیشتر بخوانید

بانک فدرال‌رزرو آمریکا در روز چهارشنبه نرخ بهره را 75 واحد افزایش داد. بانک‌های مرکزی سراسر دنیا هم دنباله‌روی آمریکا بودند و نرخ بهره خود را بالا بردند. بدین‌ترتیب خطر رکود اقتصادی افزایش‌یافته است.

ارزش دلار آمریکا به بالاترین رقم از ماه مه 2002 رسیده‌است. بالا رفتن ارزش دلار تقاضا برای نفت را پایین می‌آورد چون قیمت سوخت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

فعالیت‌های اقتصادی در منطقه یورو در ماه سپتامبر کاهش‌یافته است. کاهش هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان و تشویق دولت به صرفه‌جویی در مصرف انرژی به‌دنبال قطع عرضه گاز روسیه به اروپا اقتصاد این منطقه را وارد رکود می‌کند.

شاخص‌های اصلی بورس وال‌استریت آمریکا بیش‌از 2 درصد در روز جمعه سقوط کردند. سرمایه‌گذاران نگرانند سیاست‌های سخت‌گیرانه بانک مرکزی آمریکا برای مهار تورم اقتصاد را وارد رکود کرده و به درآمد شرکت‌ها آسیب برساند.

در زمینه عرضه، تلاش‌ها برای احیای قرارداد اتمی برجام با ایران متوقف‌شده و امید به بازگشت نفت خام ایران به بازار را پایین آورده‌است‌.

انتهای پیام/ تسنیم

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک