پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱/۳۰/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۹۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ساعت ۲۲:۴
در راستای تحقق محله های اسلامی صورت گرفت؛

مضای تفاهم همکاری بین سازمان بسیج مستضعفین و سازمان تبلیغات اسلام

امضای تفاهم همکاری‌های همه جانبه در گسترش کارکردهای مساجد در امور اجتماعی-فرهنگی و بسیج امکانات و ظرفیت ها برای حل مسائل مردم و جامعه ، صبح امروز در حضور روسای سازمان بسیج مستضعفین و تبلیغات اسلامی به امضا رسی

به گزارش عصراترک، سردار غلامرضا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین به همراه حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی پیش از ظهر امروز، در دفتر ریاست سازمان بسیج، این تفاهم نامه را امضا کردند.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه بسیج خانه همه مردم ایران اسلامی و دوسداران انقلاب است افزود: شرایط گام دوم انقلاب تفاوت های چشمگیری از لحاظ کمی و کیفی نسبت به گام اول داشته است که  در همین راستا سند اعتلای 10 ساله بسیج برای ایجادحرکت عمومی مردمی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در مرحله جامعه سازی طراحی و در حال اجرا است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین محور اصلی و نقطه کانونی برنامه های بسیج را در این سند مساجد عنوان کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم سازماندهی مردمی را در فعالیت ها به صورت گسترده و همه جانبه داشته باشیم باید مساجد را پایگاه مرکزی قرارداده و شرایط  را برای ورود مردم هم برای گرفتن خدمت و هم برای ارائه خدمت با توجه به ظرفیت و توانشان را به بهترین شکل مهیا نمود.  
وی گفت: بسیج جزیی از ساختار یک مسجد نیست بلکه تمام فعالیت های مسجد باید با روحیه بسیجی و جهادی و انقلابی انجام شود لذا تمامی اجزا و امور مسجد همان پایگاه بسیج محسوب می شود که برای این کار باید تمامی ظرفیت و توان های یک محله با محوریت مسجد محله در قالب فعالیت های میدانی طراحی و اجرا شود.

سردار سلیمانی لزوم هم افزایی بین دستگاهی و نهادی را در محلات امری مهم دانسته و گفت: برای شکل گیری یک محله اسلامی در تراز گام دوم انقلاب نیاز است که تمامی مجموعه های فعال در محله بایکدیگر هم افزا شده و برای خدمت به مردم از موازی کاری پرهیز نمود که این کار باعث گسترش چشمگیر خدمات می شود.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نقش اقشار 22 گانه تخصصی بسیج و سایر رده های این سازمان گفت: در این طرح هر یک از مجموعه های بسیج فعالیت های خود را متناسب با مسجد محل تعریف نموده و فعالیت خواهند نمود. طرح هایی مثل میز خدمت، هر مسجد یک گروه جهادی، گروه های پزشکی محله محور، میز مشاوره حقوقی و ... برخی از این خدمات است.
این تفاهم نامه در 7ماده و 6 تبصره در برنامه زمانبندی 10 ساله ذیل تحقق سند اعتلای بسیج است که در گام اول 11330 مسجد سراسر کشور هدفگذاری شده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک