پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱/۳۰/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۹۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ساعت ۲۰:۳۰

عضویت ایران در شانگهای نقش مؤثری خنثی‌سازی تحریم‌ها دارد

قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اهمیت عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: عضویت ایران در این سازمان می‌تواند نقش بسیار مؤثری در خنثی کردن تحریم‌ها داشته باشد.
عضویت ایران در شانگهای نقش مؤثری خنثی‌سازی تحریم‌ها دارد,

حمیدرضا ترقی قائم‌مقام حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به اهمیت عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای اظهار داشت: در سیاست خارجی دولت آقای رئیسی اهمیت ویژه‌ای به پیمان‌های منطقه‌ای داده شده است، زیرا پیمان‌های منطقه‌ای بدون متأثر شدن از یک سری سیاست‌های بین‌المللی کشورهای قدرتمند جهانی می‌تواند زمینه همکاری‌های اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی بین کشورهای منطقه را فراهم کند.

وی با بیان اینکه ارتباط دیرینه و تاریخی خوبی بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای وجود دارد، تأکید کرد: به طور طبیعی سازمان همکاری شانگهای تأثیر بسیار مهمی در مناسبات اقتصادی بین کشورهای عضو پیمان‌های منطقه‌ای خواهد داشت.

* سازمان همکاری شانگهای منشأ تحولات اقتصادی در منطقه شده است

قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پیمان شانگهای بین پیمان‌های جهانی از ظرفیت جمعیتی بسیار بالایی برخوردار است، علی‌رغم اینکه منشأ تحولات اقتصادی زیادی در منطقه غرب آسیا شده، به نظر می‌رسد که از ابعاد مختلف هم می‌تواند نقش بسیار مؤثری در خنثی‌سازی تحریم‌ها داشته باشد.

ترقی با بیان اینکه یک گرایش ضد غربی در مجموعه کشورهای عضو سازمان شانگهای وجود دارد، گفت: تکیه به قدرت‌های مهم اقتصادی شرق به ویژه چین که توان اقتصادی بالایی برای سرمایه‌گذاری در کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، چه از طریق جاده ابریشم و چه از طرق دیگری که در برنامه‌های این سازمان دارد، می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: این میزان سرمایه‌گذاری به طور طبیعی توسط کشورهای دیگر خارج از منطقه نه تنها صورت نخواهد گرفت، بلکه امکانپذیر نیز نیست.

* پیمان شانگهای نقش مؤثری در توسعه اقتصادی و خنثی کردن تحریم‌ها دارد

قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد سازمان همکاری شانگهای، نقش مؤثری در توسعه اقتصادی، تقویت ضریب امنیت ملی و نیز خنثی کردن تحریم‌های آمریکا علیه کشور ما خواهد داشت.

پایان پیام/ فارس

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک