یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - ۹/۲۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۸۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ساعت ۱۴:۳۱

مقام آمریکایی: ما اوکراین را تشویق به حمله به خارج از مررزهایش نمی‌کنیم

یک مقام آمریکایی گفته است که واشنگتن کی یف را تشویق نمی‌کند تا به خارج از مرزهای اوکراین حمله کند.
مقام آمریکایی: ما اوکراین را تشویق به حمله به خارج از مررزهایش نمی‌کنیم,

 یک مقام بلندپایه آمریکایی در جلسه خبری با خبرنگاران اعلام کرد که واشنگتن کی یف را تشویق نمی‌کند تا در جنگ با روسیه به خارج از مرزهای اوکراین حمله کند.

این مقام آمریکایی که نام آن اعلام نشده، در این ارتباط گفت: کمک های امنیتی ما مبتنی بر شرایط مشخصی است و با مشورت نزدیک با شرکای اوکراینی ما انجام می شود. همانطور که جو بایدن، رئیس جمهور گفته است، ما اکنون اوکراین را تشویق نمی کنیم که به خارج از مرزهایش حمله کند. این درگیری است که روسیه آغاز کرده و نبرد در خاک اوکراین جریان دارد. این جنگ به اوکراینی‌ها اجازه می‌دهد تا به حملات روسیه در جنوب و شرق ادامه دهند، ما معتقدیم که آنها می‌توانند به بهترین شکل از کشور خود دفاع کنند و نیازی به حمله به خارج از مرزهای اوکراین نیست.

در جریان جنگ  د اوکراین، نظامیان اوکراینی در چند  نوبت اهدافی در داخل خاک روسیه را هدف قرار دادند، از جمله حدود چند ماه پیش در حمله‌ای که نیروی هوایی اوکراین با هلیکوپترهایش در شهر بلگورود روسیه انجام داد، یک مخزن سوخت هدف قرار گرفت.

با این حال نظامیان اوکراینی تا کنون به ندرت توانسته اند اهدافی در خاک  روسیه را هدف قرار دهند و عمده حملات شان متوجه اهداف روسیه در اوکراین است. از جمله چند روز پیش اوکراین اعلام کرد که 9 فروند هواپیمای جنگنده روسیه در پی وقوع یک رشته انفجار در یک پایگاه هوایی واقع در شبه‌جزیره کریمه به نام ساکی منهدم شد، هرچند مقام‌های اوکراینی هنوز به طور رسمی مسئولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته‌اند.

انتهای پیام/ تسنیم

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک