یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - ۹/۲۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۸۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ساعت ۲۱:۰

چقدربرای ساخت ۴ میلیون مسکن نیاز است؟

معاون وزیر راه و شهرسازی از نیاز مالی 4 هزار هزار میلیارد تومان برای احداث 4 میلیون مسکن طی 4 سال خبر داد.
 چقدربرای ساخت 4 میلیون مسکن نیاز است؟ ,

محمود محمودزاده امروز در آئین‌ افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در محل نمایشگاه‌های تهران اعلام کرد:‌برای تحقق نهضت ملی مسکن و ساخت 4 میلیون مسکن در 4 سال نیاز به تأمین مالی 4 هزار هزار میلیارد تومان است که البته این به غیر از هزینه تأمین زمین و خدمات و مصالح آن است.

وی گفت:‌ از این رقم 2 هزار و 800 هزار میلیارد تومان گردش مالی برای تأمین مصالح ساختمانی مورد نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: برای ساخت هر واحد مسکونی 110 متری حدود 2.2 نفر اشتغال ایجاد می‌شود که در ساخت 4 میلیون مسکن پیش‌بینی می‌شود 8.5 میلیون فرصت شغلی ایجاد و یا پایدار شود. بنابراین نهضت ملی مسکن تنها ساخت مسکن نیست و آثار اقتصادی از جمله ایجاد اشتغال هم دارد.

به گفته محمودزاده، در نهضت ملی مسکن 3.5 میلیون نفر متقاضی هستند تا کنون 25 تفاهم‌نامه مختلف با دستگاه‌های مختلف ایجاد شده است.

وی گفت:‌نهضت ملی تنها ساخت مسکن نیست بلکه مصالح هم باید فراهم شود و در وزارت راه آمادگی برای تأمین زنجیره تولید مصالح ایجاد شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: در پروژه‌های نهضت ملی مسکن از خدمات بیمه کیفیت ساختمان به مدت 3 تا 10 سال برخوردار خواهند شد که اجزای اصلی ساختمان تحت پوشش این بیمه کیفیت قرار می‌گیرد.

در این مراسم همچنین مهدی مسکنی معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: بخش تعاون سهم مهمی در نهضت ملی مسکن بر عهده دارد بگونه‌ای که از 2 میلیون مسکنی که در 6 سال گذشته در کشور ایجاد شده است یک میلیون و 90 هزار واحد مسکونی در قالب مسکن گروهی و تعاونی احداث شده و 840 هزار واحد مسکونی هم به وسیله تعاونی‌های مسکن احداث شده است و الگوی تعاون اینگونه است که مردم به صورت مشترک و جمعی به منزل می‌رسند.

معاون وزیر تعاون همچنین گفت:‌اتاق تعاون ایران امسال جزء هیأت مدیره مجمع جهانی تعاون قرار گرفته است و ما می‌توانیم تجربه کشور را در ساخت مسکن مهر با کشورهای دیگر به اشتراک بگذاریم.

به گزارش فارس، بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان از 21 تا 24 مرداد ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در 90 هزار مترمربع برگزار می‌شود که در این نمایشگاه 860 شرکت داخلی وخارجی از کشورهایی مانند چین، آلمان، ایتالیا، برزیل، ترکیه، افغانستان، اسپانیا و اقلیم کردستان عراق مشارکت دارند.

انتهای پیام/

فارس

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک