جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۱/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۵۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ساعت ۹:۳۹

چین: روابطمان با آمریکا به یک دوراهی رسیده است

وزیر امور خارجه چین گفت: پکن اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در مورد چین را نشانه انحراف جدی در روابط دو کشور از مسیر عادی می‌داند.
چین: روابطمان با آمریکا به یک دوراهی رسیده است,

به گزارش ایسنا، به نقل از تاس، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا گفت: "سخنرانی بلینکن در مورد سیاست چین نشان دهنده انحراف جدی در مسیر روابط چین و آمریکا است. ما می‌خواهیم به طرف آمریکایی بگوییم کشور ما اصلاً آن چیزی نیست که ایالات متحده تصور می‌کند."

وی افزود: "ما در ارتقای اصلاحات و تقویت فضای باز مشارکت می‌کنیم و برای همکاری سودمند متقابل در سطح بالاتر تلاش می‌کنیم. چین بهتر خواهد شد و جهان به فضل و یُمن آن شگفت انگیزتر خواهد شد."

وزیر خارجه چین خاطرنشان کرد که واشنگتن مواضع بسیار بحث برانگیزی در عرصه بین المللی اتخاذ می‌کند که هدایتگر به سمت مفاهیم جنگ سرد است.

وی تاکید کرد که "این امر تنها می‌تواند منجر به درگیری، تقابل و تفرقه در جامعه بین المللی شود. در واقع آمریکا هم اکنون به عامل اصلی بی‌ثبات کردن نظم جهانی تبدیل شده است."

این مقام چینی خاطرنشان کرد که همکاری چین و آمریکا «به یک دوراهی رسیده است».

وی افزود: آمریکا باید تصمیم درست بگیرد و برای یافتن راه درست جهت ایجاد روابط با چین به شیوه‌ای که شایسته دو قدرت پیشرو بوده و بر اساس اصول احترام متقابل، همزیستی مسالمت آمیز و منفعت متقابل باشد، تمرکز کند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا در اظهاراتی در دانشگاه جورج واشنگتن در قالب یک سخنرانی گفت که چین تنها کشور جهان است که هم نیت و هم قابلیت تغییر شکل دادن به نظم بین‌المللی موجود را دارد.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک