جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۱/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۵۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ساعت ۲۰:۵۱
معاون دادگستری کل استان خبر داد:

زنده بگور کردن جوجه ها اخلال در نظام اقتصادی کشور است/ عاملین جنایت اخیر تحت تعقیب قرار گرفتند

معاون دادگستری استان از ورود سریع دادستانی به اقدام غیرقانونی و غیر شرعی یکی از واحدهای پرورش مرغ در دفن چندین هزار جوجه زنده در اردبیل خبرداد.
زنده بگور کردن جوجه ها اخلال در نظام اقتصادی کشور است/ عاملین جنایت اخیر تحت تعقیب قرار گرفتند,

جلال آفاقی معاون اجتماعی و پیشگیری رییس کل دادگستری استان اردبیل در گفتگو باسبلان ما ، از ورود دادستانی به  اقدام غیرقانونی و غیر شرعی یکی از واحدهای پرورش مرغ  در دفن چندین هزار جوجه  زنده در اردبیل خبرداد و گفت:  با ابراز تاسف از اقدام اخیر یکی از واحدهای پرورش مرغ در زنده به گور کردن تعداد قابل توجه جوجه که بازتاب گسترده ای  نیز درفضای مجازی نیز  داشته، دادستان مرکز استان اردبیل به پرونده ورود و عاملان زنده به گور کردن جوجه ها را تحت تعقیب کیفری قرار داد.

وی با بیان اینکه این عمل  غیر شرعی، غیر اخلاقی و غیر قانونی است گفت: دستگاه قضایی استان اردبیلمجازات سنگینی برای عامل یا عاملین این عمل مجرمانه در نظر خواهد گرفت.

آفاقی در ادامه سخنان خود حقوق حیوانات را یادآور شد و گفت: این عمل  از جنبه اقتصادی نیز به ویژه در شرایط تورم و گرانی فعلی ، به نوعی اخلال در نظام اقتصادی و تضییع حقوق مردم است.

 وی از متولیان امر در سازمانهای اداری مرتبط خواست اقدامات پیشگیرانه لازم را از تکرار موارد مشابه بعمل آورند.

گفتنی است از دیروز فایل ویدیویی دفن جوجه های زنده در اردبیل توسط یک خودرو باری، موجب تکدرخاطر و ناراحتی و تاسف مخاطبان رسانه ای و شهروندان قرار گرفته است.

سال گذشته نیز یکی از پرورش دهندگان مرغ به علت گرانی نهاده های دامی در اقدامی مشابه تعدادی زیادی از جوجه های یک روزه را زنده به گور کرده بود.

 

انتهای پیام/ج

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک