جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۱/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۵۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ساعت ۱۴:۱

کشته شدن ۱۰۰۰ جنین در ۲۴ ساعت گذشته در کشور! + فیلم

طبق آمارهای رسمی وزارت بهداشت، روزانه بیش از ۱۰۰۰ مورد سقط جنین در کشور اتفاق می‌افتد که آمار بسیار تکان دهنده‌ای است! این به این معناست که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰۰ بچه شیعه توسط پدر و مادر خود به قتل رسیدند!
کشته شدن ۱۰۰۰ جنین در ۲۴ ساعت گذشته در کشور! + فیلم,

آمارهای رسمی در کشور طی سال‌های اخیر نشان از افزایش سقط جنین دارند؛ طبق آمارهای رسمی وزارت بهداشت در سال 96، روزانه بیش از 1000 مورد سقط جنین در کشور اتفاق می‌افتد که آمار بسیار تکان دهنده‌ای است! 

از 1000 جنینی که توسط والدین کشته می‌شوند تنها حدود 10 مورد آن قانونی است! در یک کشور اسلامی که اعتقاد دارد کشتن یک فرد بی‌گناه در پیشگاه الهی جرم و "قتل نفس" محسوب می‌شود، سقط جنین به‌راحتی توسط برخی از پزشکان تجویز می‌شود یا توسط خود والدین انجام می‌شود!

حجت‌الاسلام والمسلمین "رسول ساکی" دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت در همین رابطه با مخاطب قرار دادن فعالان فرهنگی گفت: آیا می‌دانید که از سر صبح تا شب، 1000 بچه شیعه توسط پدر و مادر خود به قتل رسیدند! چراکه 350 هزار قتل جنین در سال اتفاق می‌افتد!

سقط خود به خودی (غیرارادی) و سقط القایی (ارادی) دو نوع سقط‌جنین هستند؛ سقط القایی به‌صورت خاتمه دادن به بارداری با روش‌های طبی یا جراحی قبل از شروع حیات در جنین است و شامل سقط قانونی (درمانی) و جنایی است؛ طبق آمار سال 96، حدود 5 درصد از سقط‌ها مربوط به سقط‌های خود به خود و درمانی است و آمار سقط‌های غیرقانونی یا جنایی در کشورمان، 95 درصد است!

سقط‌های غیرقانونی به‌طور عمده توسط ماما یا پزشک در مطب‌های خصوصی انجام می‌شود و سازمان نظام پزشکی وظیفه نظارت بر مسائل درمانی پزشکی را به‌عهده دارد؛ متأسفانه، بیشتر فعالیت‌های تبلیغاتی در مورد سقط جنین، در بستر فضای مجازی و پیج‌های اینستاگرامی و تلگرام و سایت‌ها جریان دارد و داروهای سقط جنین به‌سهولت در دسترس افراد متقاضی قرار می‌گیرد و افراد غیرماهر در محیط‌های غیربهداشتی اقدام به سقط جنین می‌‌کنند.

به‌خلاف تصور عموم، 93 درصد از سقط‌ها مربوط به جنین‌های مشروع هستند و تنها 7 درصد از آن مربوط به فرزندان حاصل از روابط نامشروع هستند.

از عوامل مؤثر بر اقدام زنان به سقط‌های عمدی می‌توان به کفایت فرزندان فعلی، فاصله کم با فرزند قبلی، وضعیت اقتصادی نامطلوب، نامطلوب بودن جنسیت فرزندان و تداخل فرزندآوری با مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد؛ افرادی که اقدم به سقط‌های غیرقانونی می‌کنند با پیامدهای روانی همچون افسردگی  و اضطراب، احساس ترس و ناراحتی و عوارضی مانند خونریری‌های شدید و عفونت و ناباروری و حتی مرگ مواجه می‌شوند.

آمار بالای سقط‌های غیرقانونی در کشورمان نشان از عدم نظارت صحیح و برخورد ناکافی با متخلفان را می‌دهد؛ برای کاهش میزان سقط‌های غیرقانونی به افزایش نظارت بر مراکزی که اقدام به سقط‌های غیرقانونی می‌کنند و البته ارتقای فهم و سطح اعتقادات توده مردم نیاز داریم.

 

مهر/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک