جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۱/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۵۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ساعت ۱۰:۲۶

همه اقدامات طرف ایرانی برای برگزاری هرچه بهتر اربعین ۱۴۰۱

رئیس کمیته هماهنگی و توسعه تسهیلات و خدمات اربعین تمام اقداماتی که ایران در عراق برای برگزاری بهتر مراسم اربعین و رفاه زوار به ویژه زوار ایرانی انجام گرفته است را تشریح کرد.
همه اقدامات طرف ایرانی برای برگزاری هرچه بهتر اربعین ۱۴۰۱,

حسن پلارک در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با آخرین اقدامات انجام شده در عراق برای میزبانی زوار ایرانی در مراسم اربعین گفت: در این دو سالی که به دلیل کرونا اعزام عمومی زائر را به عراق نداشتیم از فرصت استفاده کردیم و با کمک خیران، تولیت‌های حرم به ویژه حرم سید الشهدا اقدامات رفاهی را برای پذیرش زائران ایرانی انجام دادیم.

وی افزود: برنامه‌ریزی های متعددی برای خدمت دهی و رفاه زائران ایرانی در عراق به ویژه مسیر نجف به کربلا انجام دادیم.

ایجاد چهار هزار سرویس بهداشتی در مسیر نجف تا کربلا

مشاور ستاد اربعین گفت: در مسیر نجف به کربلا بیش از چهار هزار سرویس بهداشتی ثابت و استاندارد ایجاد شده و ۱۵۰۰ الی ۱۶۰۰ دوش آب (حمام کامل) ایجاد شده است.

رئیس کمیته هماهنگی و توسعه تسهیلات و خدمات اربعین تأکید کرد: در تمام مسیر نجف تا کربلا، برنامه‌ریزی کردیم تا مشجر شود و همچنین در دو باند پیاده و سواره رو طراحی ویژه ای برای آب، برق و روشنایی داشته‌ایم.

همه اقدامات طرف ایرانی برای برگزاری هرچه بهتر اربعین ۱۴۰۱

پلارک تصریح کرد: ۸ کیلومتر درخت کاشته‌ایم و این عدد جدا از درخت‌های قبلی که در مسیر بوده است، به حساب می‌آید. چهار نقطه دپویی صرفاً برای بسته بندی آب بهداشتی ایجاد شده است و ظرفیت بسته بندی آب در عراق را نسبت به سال ۹۸ به ۵ برابر ظرفیت رسانده‌ایم.

ایجاد ۴ کارخانه یخ برای تولید و دپوی یخ در عراق

وی ادامه داد: همچنین ۴ نقطه به عنوان مراکز تولید یخ (کارخانه یخ) ساخته‌ایم و این کار به دلیل مشکلاتی بود که در سال ۹۸ برای دپوی یخ در عراق داشته‌ایم، انجام شده است.

مشاور ستاد اربعین گفت: یک مرکز دپویی دیگر برای دپوی اقلام غذایی ایجاد کردیم تا اگر جمعیت زیاد شود بتوانیم غذای زوار را تأمین کنیم.

بنا داریم موکب ها را از حالت چادری و خیمه‌ای خارج کنیم و با همکاری عراقی‌ها، زمین‌هایشان را به موکب‌های ثابت تبدیل کنیم

رئیس کمیته هماهنگی و توسعه تسهیلات و خدمات اربعین با اشاره به اقداماتی که برای آینده در عراق قرار است انجام شود، اظهار داشت: بنا داریم موکب ها را از حالت چادری و خیمه‌ای خارج کنیم و با همکاری عراقی‌ها، زمین‌هایشان را به موکب‌های ثابت تبدیل کنیم.

پلارک با اشاره به اینکه هدف ما این نیست که میزبانی را از طرف عراقی بگیریم، خاطرنشان کرد: بنا داریم در زمین خود عراقی‌ها موکب‌های ثابت را به منظور بهداشت و رفاه بیشتر برای زوار ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: همچنین مشجر کردن مسیر پیاده روی به منظور سایه بان شدن درخت‌ها هم در دستور کار است.

مشاور رئیس ستاد اربعین در پایان گفت: همچنین در نظر داریم که در دو مرز شلمچه و زرباطیه از سمت عراق با همکاری عتبه حسینی دو زائر سرای بزرگ ایجاد کنیم که البته این کار تا سه سال آینده طول می‌کشد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک