جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۷/۳۰/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۹۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ساعت ۹:۶
مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی :

۸۸۹ دام مولد طی ۳۱ روز ذبح شدند

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: طی فروردین ماه امسال، در استان تعداد پنج هزار و 62 راس گوسفند و بره کشتار شدند که 543 راس آن مولد بودند.
۸۸۹ دام مولد طی ۳۱ روز ذبح شدند,

حمید رمضانی، مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی در گفت و گو با عصر اترک اظهارکرد: طی فروردین ماه امسال، در استان هزار و 27 راس بز و بزغاله کشتار شدند که 124 راس آن مولد بودند همچنین طی همین مدت 631 راس گاو و گوساله استان کشتار شدند که 222 راس آن مولد بودند.

وی در ادامه عنوان کرد: طی فروردین ماه امسال، اداره کل دامپزشکی استان برای حمل و خروج 416 راس دام سنگین زنده و 42 هزار و 310 راس دام سبک زنده از استان مجوز صادر کرد و خروج غیر مجاز 86 راس دام سبک و چهار راس دام سنگین از استان در فروردین ماه امسال را نیز کشف کرد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود درباره وضعیت کشتار دام در استان در سال 99 نیز اعلام کرد: طی سال گذشته، در استان 46 هزار و 136 راس گوسفند و بره ( که چهار هزار و 915 راس آن مولد بودند) همچنین 24 هزار و 313 راس بز و بزغاله ( که دو هزار و 184 راس آن مولد بودند) و هشت هزار و 93 راس گاو و گوساله ( که دو هزار و 711 راس آن مولد بودند) کشتار شدند.

وی خاطر نشان کرد: طی سال گذشته، این اداره کل برای خروج هشت هزار و 760 راس دام سنگین زنده و برای خروج 600 هزار و 157 راس دام سبک زنده از استان مجوز صادر کرد.

رمضانی در خاتمه یادآور شد: طی سال گذشته، در استان حمل و خروج غیر مجاز 98 راس دام سنگین و هزار و 219 راس دام سبک همچنین قاچاق 226 راس دام سبک کشف شدند.

انتهای پیام/قهرمانی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک