یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۸/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۵۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ساعت ۹:۳۱

دولت مهمترین نقش را در افزایش مشارکت مردم در انتخابات دارد

دبیرکل حزب مردمسالاری گفت: رهبر انقلاب گفتند که مشارکت حداکثری گره‌گشای مشکلات کشور است و دولت مهم‌ترین نقش را در افزایش مشارکت مردم دارد.
دولت مهمترین نقش را در افزایش مشارکت مردم در انتخابات دارد,

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری در همایش خانه احزاب در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دو دبیر سالگرد سید محمد میرمحمدی دبیرکل حزب تمدن و محمدرضا راه چمنی دبیرکل حزب وحدت که بر اثر کرونا جان باختند گفت: نکات مقدماتی برای بهتر شدن و مطلوبیت مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ عرض می‌کنم. براساس آموزه‌ها، انتخابات فقط تکلیف نیست، بلکه یک حق است. اگر این را بپذیریم که یک حق است، نظام هم نمی‌تواند برگزار نکند.

کواکبیان تاکید کرد: اگر نظام هم در شرایطی بخواهد انتخابات را به هردلیل برگزار نکند ما باید مطالبه کنیم. هنوز نظام انتخاباتی ما بعد از چند سال حزبی نیست من در مجلس دهم هم خیلی تلاش کردم اما به نتیجع نرسید چرا باید انواع کمیسیون و خانه احزاب داشته باشیم؟

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با طرح این پرسش که کدام کشوری خانه احزاب دارد اظهار کرد: اینکه حضرت امام فرمودند که میزان رأی ملت است شعار نیست.

وی ادامه داد: این جمله که میزان رأی ملت است یک شعور فکری است. این جمله در مشارکت حداقلی کاملاً بی مفهوم است. میزان رأی ملت یعنی اکثریت ملت هرچه گفتند آن میزان است. وای بر ما اگر اکثریت ملت شرکت نکنند و به نوعی با انتخابات قهر کنند.

کواکبیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان کرد: رهبر انقلاب گفتند که مشارکت حداکثری گره‌گشای مشکلات کشور است. واقعاً آنها که مدعی‌اند خط امامی هستند یا مدعی هستند که ذوب در ولایت هستند، باید همکاری کنند تا مشارکت حداکثری محقق شود. باید موضوع مشارکت حداکثری را دنبال کنیم.

دبیرکل حزب مردم سالاری اظهار کرد: برخی می‌گویند با ۳۰ درصد مشارکت هم می‌توان رئیس‌جمهور تعیین کرد و شاید پنهانی می‌گویند به مشارکت حداکثری دامن نزنید؛ اما نگاه عرصه دیپلماسی و بین‌الملل به انتخاباتی که مشارکت در آن بالای هفتاد درصد باشد خیلی متفاوت است با انتخاباتی که مشارکت در آن زیر پنجاه درصد باشد.

وی با تاکید بر اهمیت تقویت اعتماد عمومی اظهار کرد: باید بپذیریم اعتماد عمومی تا اندازه‌ای خدشه‌دار شده، آسیب دیده و کاهش پیدا کرده است. باید تلاش کنیم این اعتماد تقویت شود. تیم جدید بایدن آمده است و برخی می‌گویند باید تلاش کنیم کوچک‌ترین مذاکره یا ارتباطی نباشد، این عدم ارتباط لزوماً ما را به تقویت اعتماد عمومی نمی‌رساند.

کواکبیان ادامه داد: همین امروز شنیدم که مجمع تشخیص مصلحت نظام، بار دیگر تصویب FATF را سه هفته عقب انداخته‌اند. رهبر معظم انقلاب که دستور دادند FATF پیگیری شود. این موضوع در عرصه عمومی کشور تأثیرگذار است.

دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه کسانی که مسئولیت در نظام دارند باید موضوعFATF را پیگیری کنند اظهار کرد: شورای امنیت به دنبال قطع نامه جدیدی درباره مسائل آژانس انرژی اتمی است، ما باید تلاش کنیم این اتفاقات نیفتند و از آن پیشگیری کنیم. اما اینکه یک عده بگویند خداراشکر تا اقبال عمومی از اصلاح‌طلبان کاهش پیدا کند و خودشان به منفعت برسند درست نیست.

وی نقش دولت را مهم‌ترین نقش در افزایش مشارکت مردم دانست و خاطرنشان کرد: اینکه دولت وضعیت معیشتی مردم را بهبود ببخشد، تأثیرگذار است. در همین سه ماه اگر کاری می‌شود برای مردم انجام دهد تا مردم را به مشارکت تشویق کنیم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک