جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: ۲۸۳۲۷۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ساعت ۱۰:۱۲
مدیر بهزیستی خراسان شمالی اعلام کرد:

اعطای ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات کارفرمایی به مددجویان بهزیستی/۴۰۰ طرح، متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزایی

اسماعیل قربانی گفت: از محل ردیف تسهیلات کارفرمایی اداره کل بهزیستی استان از ابتدای سال جاری 25 میلیارد تومان طرح اشتغالزایی خویش فرمایی مددجویان این نهاد به بانک های عامل معرفی که تاکنون 12 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
اعطای 12 میلیارد تومان تسهیلات کارفرمایی به مددجویان بهزیستی/400 طرح، متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزایی,

اسماعیل قربانی، مدیر بهزیستی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: اعطای تسهیلات کارفرمایی برای ایجاد اشتغال مددجویان بهزیستی سال ها است که در دستور کار این نهاد قرار گرفته است و هر ساله از این ردیف تسهیلاتی، شماری از مددجویان بهزیستی شاغل شده اند و در سال جاری با حمایت معاونت اجتماعی سپاه این بخش پیگیری می شود.

قربانی با اشاره به اینکه اعطای این تسهیلات در دو قالب به متقاضیان اختصاص پیدا می کند، گفت: درصورتیکه کارفرمایی بخواهد یک مددجوی بهزیستی و یا معتاد بهبود یافته را به کار بگیرد و فرصت اشتغال به آنان بدهد، از محل این تسهیلات به هر کارفرما 50 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزا با کارمزد چهار ساله و با دوره بازپرداخت هفت ساله همچنین پرداخت 100 درصد حق بیمه این افراد به کار گرفته شده و پرداخت مبلغی به عنوان جبران هزینه عدم کارآیی آنان در هر ماه به کارفرما اختصاص داده می شوند.

وی همچنین عنوان کرد: درصورتیکه مددجو و یا معتاد بهبود یافته بخواهند به طور مستقل اشتغالی را راه اندازی کنند از محل این ردیف تسهیلاتی به آنان حداکثر تا 50 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد و دوره بازپرداخت هفت ساله و پرداخت هزینه بیمه مددجو اعطا می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سهم این ردیف تسهیلاتی برای اشتغال مددجویان این نهاد و معتادان بهبود یافته استان 31 میلیارد و 900 میلیون تومان است، اعلام کرد: تا به کنون 25 میلیارد تومان طرح مصوب مددجویان این نهاد که قصد اشتغالزایی خویش فرمایی را داشته اند را به بانک ها معرفی کرده ایم.

قربانی گفت: از این تعداد طرح معرفی شده به بانک ها، تا به کنون 12 میلیارد تومان تسهیلات اشتنغالزایی به مددجویان پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین تسهیلات اعطایی برای راه اندازی مشاغل دامداری، کشاورزی و صنایع دستی بوده اند تا اشتغال های تک نفره راه اندازی کنند.

وی افزود: 75 درصد از طرح های معرفی شده، از سوی مددجویان مرد بوده است.

مدیر بهزیستی خراسان شمالی اعلام کرد: در حال حاضر 400 مددجوی دیگر نیز به بهزیستی استان طرح اشتغالزایی ارائه داده اند تا تسهیلات دریافت کنند.

وی همچنین به این سهم تسهیلاتی برای این اداره کل در سال گذشته نیز اشاره کرد و یادآور شد: سهم تسهیلاتی این ردیف برای مددجویان این نهاد در استان در سال گذشته 22 میلیارد تومان بود که بیش از این سهم ( تا 110 درصد) به تقاضاهای اشتغالزایی مددجویان تسهیلات اعطا شد.

قربانی در خاتمه عنوان کرد: تا به کنون در استان هیچ کارفرمایی برای دریافت تسهیلات از این ردیف استقبال نکرده است و از این ردیف هر آنچه تسهیلات پرداخت شده به تقاضای اشتغال مددجویانی بوده است که قصد ایجاد فرصت اشتغال خویش فرمایی را داشته اند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک