جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۲۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ساعت ۹:۲۰
مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی خبر داد:

پیشی گرفتن ولادت پسران از دختران در خراسان شمالی / ثبت ۲۴۴ واقعه چندقلوزایی در استان

علی زاهدی نیا با اشاره به اینکه از ابتدای سال 99 تاکنون 9 هزار و 358 ولادت به ثبت رسیده است، گفت: نسبت جنسی واقعه ولادت در همین مدت 104 بوده که به ازای تولد هر صد دختر تولد صد و چهار پسر رخ داده است.
پیشی گرفتن ولادت پسران از دختران در خراسان شمالی / ثبت 244 واقعه چندقلوزایی در استان ,

علی زاهدی نیا، مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک  با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 9 هزار و 602 ولادت در استان خراسان شمالی به ثبت رسیده است، گفت: از این تعداد 9 هزار و 358 واقعه ولادت تک زایی و 244 ولادت حاصل از چندقلوزایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد چند قلوزایی مربوط به شهرستان بجنورد با 73 مورد دوقلوزایی و دو مورد سه قلوزایی است، گفت: همچنین شهرستان های شیروان  با 18 مورد دوقلوزایی و اسفراین  با 16 مورد دو قلوزایی  در رتبه های بعدی قرار دارند.

زاهدی نیا اضافه کرد: کمترین ولادت حاصل از چندقلوزایی ها  مربوط به شهرستانهای  راز و جرگلان و گرمه هر کدام با دو مورد دو قلوزایی و فاروج و جاجرم هر کدام با یک مورد دوقلوزایی بوده است.

وی اضافه کرد: شهرستان بجنورد با پنج هزار و 476 مورد بیشترین  ثبت ولادت و رازوجرگلان با 175 مورد کمترین ثبت ولادت را در هشت ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی با بیان اینکه میزان ولادت در خراسان شمالی در 8 ماهه اول سال جاری 16 در هزار بوده که از متوسط کشوری بالاتر است، خاطرنشان کرد: نسبت جنسی واقعه ولادت هم در همین مدت 104 بوده است، یعنی به ازای تولد هر صد دختر تولد صد و چهار پسر را داشته ایم.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک