پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۶:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۵۸
بجنورد
۳۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ساعت ۶:۴۵

کمک ۶۱ میلیارد تومانی مردم خراسان شمالی به نیازمندان کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از کمک ۶۱ میلیارد و ۴۳۷ میلیون تومانی نیکوکاران این استان به محرومان کمیته امداد در سال ۹۷ خبر داد.
کمک ۶۱ میلیارد تومانی مردم خراسان شمالی به نیازمندان کمیته امداد,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه ترویج و احیاء فرهنگ احسان و نیکوکاری و نشر سنت‌های حسنه اسلامی ازجمله سیاست‌های مهم این نهاد است، خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن ۱۴ درصد افزایش داشته است.


وی با یادآوری اینکه کمک‌های اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، افزود: این کمک‌ها برای معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و تحصیل نیازمندان مصرف می‌شود.


وی بابیان اینکه کمک مردمی این نهاد در قالب صدقات، زکات، اکرام و طرح‌های مبتنی بر نیاز جمع‌آوری‌شده است ادامه داد: نیکوکاران خراسان شمالی در سال گذشته چهار میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که این کمک‌ها برای معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و تحصیل نیازمندان مصرف می‌شود.


الهی راد همچنین اضافه کرد: طی این مدت حامیان نیکوکار با حمایت مادی و معنوی از ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین حدود ۲۰ میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند.


وی افزود: طی سال ۹۷، مردم خیر استان خراسان شمالی حدود ۱۱ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب و کفاره پرداخت کردند و رشد ۱۰ درصدی را در این بخش در مقایسه با مدت مشابه آن رقم زدند.


وی تصریح کرد: ۲۶ میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان از کمک‌های اهدایی نیکوکاران خراسان شمالی نیز طی سال ۹۷ در قالب سایر طرح‌های مبتنی بر نیاز محرومان بوده است.


انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک