دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۶/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۳۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۲۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۵:۲۳
بجنورد
۲۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۷۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ساعت ۶:۵۲

بی اطلاعی فرمانداران از مشکلات تولید کنندگان و سرمایه گذاران / عضویت خراسان شمالی در شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور

معاون اقتصادی وزیر کشور از بی اطلاعی فرمانداران گلایه کرد و گفت: برخی از فرمانداران اطلاع چندانی از مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران ندارند، در حالی که در شرایط حساس و جنگ اقتصادی ضرورت دارد برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و اشتغالزا زمان بیشتری بگذارند.
بی اطلاعی فرمانداران از مشکلات تولید کنندگان و سرمایه گذاران /  عضویت خراسان شمالی در شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور ,

به گزارش عصراترک، معاون اقتصادی وزیر کشور در کارگروه مشترک اقتصاد مقاومتی شهرستان های مانه و سملقان و رازوجرگلان که عصر روز گذشته همراه با بازدید از مراکز و واحد های تولید در بخش غلامان و بخش مرکزی رازوجرگلان بود گفت: در این سفر سه روزه به دستور وزیر کشور، به منظور شناسایی مهم ترین موانع توسعه خراسان شمالی، بازدید از تمامی شهرستان ها  به عمل آمد.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۱ شهرستان محروم در کشور جهت محرومیت زدایی مشخص شده اند، گفت: رازوجرگلان از خراسان شمالی در این گروه قرار گرفت و سند ابلاغ شده باید توسط فرماندار اجرایی شود.

 

دین پرست خاطر نشان کرد: همچنین نشست اخیر استانداران با چهار وزیر اقتصادی و پیگیری های وزارت کشور نتایج مهمی در تسهیلگری اقتصادی و حذف موانع تولید در پی خواهد داشت.

 

وی خطاب به استاندار خراسان شمالی گفت : نقش آفرینی فرمانداران در تصمیم گیری های مرکز استان مورد تاکید است و استانداران مکلف شده اند هر سه ماه یک بار از فرمانداران برای حضور در نشست های استانی اقتصاد مقاومتی و شورای گفت و گو برای ارائه گزارش دعوت کنند.

 

 

معاون اقتصادی وزیر کشور در ادامه از بی اطلاعی فرمانداران گلایه کرد و گفت: برخی از فرمانداران اطلاع چندانی از مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران ندارند، در حالی که در شرایط حساس و جنگ اقتصادی ضرورت دارد برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و اشتغالزا بیشتر زمان بگذارند و پیگیری امور سیاسی را به زمان انتخابات موکول کنند.

 

وی در بازدید از غلامان و بخش مرکزی رازوجرگلان جهت استقرار شهرداری در دو شهر تازه تاسیس یکه سعود و غلامان بودجه ویژه ای را وعده داد، همچنین از واحد های تولیدی رازبانان شهر راز و پرورش و تولید اسب اصیل ترکمن لهراسب روستای یوغان برج غلامان ، واحد تولید پرورش دام در روستای سوخسو رحیمی و مجتمع گلخانه ای غلامان بازدید و دستور حل مشکلات آب  و برق این واحد ها را طی 10 روز آینده صادر کرد.

 

 

مدیران برای رفع مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران گام بردارند

محمدرضا شجاعی، استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه بیان کرد: عضویت خراسان شمالی در شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور اقدام بسیار بزرگی بود و سرمایه گذاران در این استان از مشوق ها و معافیت های زیادی برخوردار خواهند شد.

 

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در شرایط کنونی نیاز کشور، استان و شهرستان هایی محروم نظیر رازوجرگلان است، افزود:  باتوجه به اینکه اعتبارات دولتی برای زیرساخت ها قرار داده شده، اما سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال با بخش خصوصی است.

 

شجاعی خطاب به مدیران گفت: مدیران باید برای رفع مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران گام بردارند.

 

 

استاندار گفت: باید نهادسازی و ایجاد صندوق ها و تعاونی ها، همچون شهرک گلخانه ای مانه و سملقان در رازوجرگلان ایجاد شود و موضوع بیمارستان و مسائل بهداشتی و درمانی شهرستان رازوجرگلان را در نشستی با وزیر بهداشت پیگیری خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/ رحیمی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک