دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۶/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۳۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۲۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۵:۲۳
بجنورد
۲۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۱۷۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ساعت ۱۹:۳۰

معاون وزیر کشور ماموریت های ویژه ای را به استاندار خراسان شمالی محول کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با سفر به خراسان شمالی و پس از بازدید از مناطقی در این استان ماموریت های ویژه ای از جمله در زمینه حل و فصل مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی و تکمیل پروژه های ناتمام در استان را به استاندار خراسان شمالی محول کرد.
معاون وزیر کشور ماموریت های ویژه ای را به استاندار خراسان شمالی محول کرد,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور امشب در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اعلام کرد: وضعیت فعالیت صنایع بزرگ در خراسان شمالی قابل قبول است، با این وجود، واحدهای کوچک و متوسط صنعتی در این استان نیازمند توجهات و رسیدگی مسئولان ذی ربط این استان هستند.

دین پرست خواستار شد: مسئولان ذی ربط خراسان شمالی تلاش کنند تا واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان در زمینه های کشاورزی به ویژه گلخانه داری، گردشگری و معدنی حفظ شوند و با حمایت مسئولان رشد و توسعه داشته باشند.

در عین حال، وی با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فهرست واحدهای تولیدی مشکل دار و بحرانی در سطح کشور را شناسایی کرده است، اعلام کرد: از خراسان شمالی نیز هفت واحد مشکل دار و دو واحد بحرانی در این فهرست قرار دارند که استاندار خراسان شمالی موظف به رسیدگی به وضعیت و حل مشکلات آنان خواهد بود.

وی در ادامه به پروژه های ناتمام اشاره کرد و گفت: در همین زمینه 93 طرح بزرگ ناتمام در سطح کشور شناسایی و فهرست آنها برای حل مشکلاتشان و تکمیل آنها به وزارت کشور ارائه شده است که از هر استان سه طرح بزرگ در این لیست ثبت شده است.

دین پرست گفت: از خراسان شمالی فولاد کیمیای صبا با 93 درصد پیشرفت فیزیکی، نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با 90 درصد پیشرفت فیزیکی همچنین راه اندازی خط تولیدی شمش آلومینای جاجرم در این فهرست قرار داشتند که خوشبختانه روز گذشته خط تولیدی شمش آلومینای جاجرم پس از تکمیل و راه اندازی از این فهرست خارج شد.

وی افزود: حال استاندار و مسئولان ذی ربط خراسان شمالی باید بجای خط تولیدی شمش آلومینای جاجرم، طرح دیگری را معرفی کنند تا برای حل مشکلاتش در این فهرست قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: معاون اول رئیس جمهور قول همکاری برای حل مشکلات این 93 طرح را ارائه داده است.

وی همچنین اعلام کرد: وزارت کشور رسیدگی به طرح های ناتمام شستا را در دستور کار خود قرار داده است که در خراسان شمالی کارخانه سیمان بجنورد جزو طرح های ناتمام شستا است که در حال حاضر کمتر از ظرفیت اسمی اش فعالیت می کند.

این مقام مسئول افزود: استاندار حل مشکلات این واحد صنعتی را باید پیگیری کند.

وی همچنین درباره طرح های ناتمام حوزه نفت، گاز و پتروشیمی نیز اظهار کرد: در سطح کشور 134 طرح ناتمام در این زمینه وجود دارد که سهم خراسان شمالی از این طرح های ناتمام، پروژه جی پی ال در شهرستان شیروان است.

وی گفت: استاندار و مسئولان ذی ربط خراسان شمالی حل مشکلات اجرای این پروژه را از طریق وزارت کشور پیگیری کنند.

افزون بر این، دین پرست با اشاره به وجود پروژه های ناتمام حاصل از سفرهای روسای جمهور و مقام معظم رهبری در سطح استان ها، عنوان کرد: استاندار خراسان شمالی فهرست این پروژه های ناتمام را تهیه و به وزارت کشور ارسال کند.

وی افزود: مدیران اجرایی ذی ربط با این پروژه ها باید پیگیر تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها باشند.

علاوه بر این، وی دستور داد: استاندار و فرمانداران خراسان شمالی باید از تمامی واحدهای تولیدی تعطیل شده در خراسان شمالی لیستی تهیه و علل تعطیلی همچنین راهکارهای راه اندازی دوباره آنها را برای وزارت کشور ارسال کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور تاکید کرد: مسئولان ذی ربط برای راه اندازی دوباره آنها، پیگیر حل مسئله باشند.

وی تصریح کرد: در این شرایط تحریمی، هیچ کارخانه ای نباید تعطیل باقی بماند.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های بالای استان در مورد ذخایر مواد معدنی، خواستار شد: شورای معادن در خراسان شمالی فعال شود و سازمان صمت نیز بهره برداری از این ظرفیت را بهبود ببخشد.

افزون بر این، دین پرست با اشاره به اینکه شهرستان راز و جرگلان در استان خراسان شمالی در لیست 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشوری جای گرفته است، خواستار شد: استاندار خراسان شمالی به عنوان ماموریت ویژه نسبت به ارتقای سطح معیشت ساکنان این شهرستان اقدام کند.

وی همچنین با اشاره به جایگاه جغرافیای مرزی استان خراسان شمالی، اعلام کرد: خراسان شمالی مطالبه ایجاد بازارچه مرزی میان خود با کشور ترکمنستان را به شورای ساماندهی استان های مرزی کشور ارسال و تحقق آن را پیگیری کند.

وی در ادامه بر لزوم تنظیم وضعیت توزیع کالاهای اساسی در سطح استان ها نیز تاکید کرد و گفت: استانداران و مسئولان ذی ربط در استان ها بر اهمیت و توجه به این مسئله اهتمام جدی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور یادآور شد: کشور در تامین کالاهای اساسی در این شرایط تحریمی هیچ مشکلی ندارد.

دین پرست در خاتمه به مشکلات فعالان رسانه ای استان نیز اشاره کرد و گفت: استاندار خراسان شمالی با نگاه ویژه به مشکلات این صنف رسیدگی کند.

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه اعلام کرد: مسئولان ذی ربط با هفت واحد مشکل دار و دو واحد بحرانی در استان برای حل مسائل این واحدها جلسه برگزار کنند.

شجاعی همچنین به معاون امور عمرانی خود دستور داد: فردا با برگزاری جلسه ای به حل و فصل مطالبات پیمانکاران و پرداخت حقوق معوق کارگران بپردازد.

در عین حال، وی اعلام کرد: فرمانداران هر هفته با صنعتگران و تولیدکنندگان دچار مشکل شده در شهرستان ها به دفتر بنده تشریف بیاورند تا حل و فصل مشکلات آنان پیگیری شود.

افزون بر این، وی تصریح کرد: مسئولان مشکلات پیش روی تکمیل و راه اندازی شهرک های گلخانه ای در استان را پیگیری و حل و فصل کنند.

شجاعی همچنین بیان کرد: ادارات ذی ربط، مسئله واگذاری زمین برای افتتاح دفتر نمایندگی سایپا دیزل در استان خراسان شمالی را تا پایان سال جاری حل کنند.

وی همچنین قول داد: حل مسائل و مشکلات صنف رسانه استان را پیگیری خواهد کرد.

وی در ادامه اعلام کرد: اجرای فاز دوم پتروشیمی خراسان با انجام پیگیری ها و مذاکرات با شستا یکی از سهامداران این مجتمع صنعتی به نتایج خوبی رسیده است.

افزون بر این، استاندار خراسان شمالی عنوان کرد: احتمال دارد رئیس جمهور اردیبهشت ماه 98 به خراسان شمالی سفر کند، بنابراین مدیران اجرایی استان باید فهرست طرح های قابل افتتاح را تهیه کنند و ارائه دهند.

شجاعی در خاتمه با اشاره به نزدیک شدن به آستانه نوروز 98، اعلام کرد: ادارات ذی ربط، مدیریت و تنظیم بازار شب عید را فراموش نکنند و اجازه سوء استفاده را به سودجویان ندهند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک