چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۲/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۱:۴۱ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۲۰ - اذان مغرب:۲۰:۰۹:۱۴
بجنورد
۱۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ساعت ۱۴:۲۴

چالش‌های استاندار جدید زنجان در مواجهه با مشکلات

زنجان ـ مهندس فتح‌الله حقیقی در حالی از امروز به عنوان دومین استاندار دولت دوازدهم، استانداری زنجان را تحویل می گیرد که با میراثی پرچالش مواجه است.
چالش‌های استاندار جدید زنجان در مواجهه با مشکلات,

خبرگزاری مهر ، گروه استان‌ها-رحیم مقدمی: استان زنجان با حجم گسترده‌ای از سهم‌خواهی‌ها، سیاست‌زدگی‌ها و بی‌تفاوتی‌ها آن‌چنان که باید نتوانسته مسیر توسعه را طی کند و استانداران در مقاطع مختلف با وجود تلاش‌ برای توسعه استان، زمانی که با برخی چالش‌ها مواجه شدند، نتوانستند اقدام موثری برای استان انجام دهند .

سهم خواهی ها ترمز توسعه استان زنجان

حجم گسترده سهم‌خواهی‌ها که طی سال‌های اخیر در استان زنجان به عنوان یک فرآیند مخرب مطرح بوده، باعث شده تا استانداران بخش مهمی از وقت خود را به پاسخ‌گویی و توجیه سهم‌خواهان و یا تسلیم شدن در برابر آن‌ها صرف کنند.

بی تردید استاندار زنجان نه در حرف، بلکه در عمل باید از غالب شدن تفکر تک‌صدایی در جامعه بپرهیزد و سلایق و گفتمان‌های مختلف را با استقلال در تصمیم‌گیری‌ها و انتصاب‌ها در نظر داشته باشد و مهم‌تر از همه اینکه تعامل با نمایندگان را در امتیاز دادن به آن‌ها تفسیر نکند.

برای قوت بخشیدن به بخش های مختلف استان زنجان و حرکت منطقی استان زنجان در مسیر توسعه، استاندار باید درگیر تخریب‌های بی‌مورد حاکم در استان و از مدیران توانمند و تراز مدیریتی بالا استفاده کرده و در نهایت با شناخت سیستم زیرمجموعه خود نسبت به ایجاد وفاق و توسعه آن مجموعه گام بردارد.

حقیقت چالش‌ها برای حقیقی، از سهم‌خواهی تا تبعیض سیستماتیک

عملکرد و رویکرد کاملاً جناحی و منکوب کردن گفتمان غیر، رویکردی است استان را در مسیر ضعف قرار داده، مانعی جدی برای حرکت رو به جلوی بخش های مختلف  است.

استاندار زنجان باید صدای منتقد و مخالف را شنیده و از اتهام‌زنی و تهمت زدن به منتقدان پرهیز کند و با دید و تفکر فراجناحی وارد صحنه شود.

استاندار زنجان همچنین باید از اعطای امتیازهایی که باعث تخریب وجهه و جایگاه وی می‌شود، پرهیز کند و با بهره‌گیری از نیروهای جوان، توانمند و زبده در پست‌های مختلف از جمله مدیرکل و فرماندار استفاده کند و تیم اطلاع‌رسانی با تجربه و پاسخگو داشته و از کانال تبعیض در تعامل با رسانه‌ها عبور نکند.

استاندار زنجان نباید منتقد خود و رویکردش را به چشم دشمن نگاه کرده و انتقادها را نوعی تخریب قلمداد کند.

زنجانی ها امیدوارند حضور حقیقی بعنوان استاندار جدید در استان زنجان،  آغاز فصل جدیدی برای توسعه استان با بهره گیری از همه سلایق و تفکرات سیاسی باشد و مفهوم سیاست با ادبیات سیاسی سنجیده شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک