پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۳/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۰:۳۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۲۴ - اذان مغرب:۲۰:۱۰:۰۵
بجنورد
۱۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۳۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ساعت ۷:۲۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

تحقق ۹۷ درصد از پروژه های بهداشت و درمان مصوب سفر رهبری در خراسان شمالی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با جذب 100 درصدی بودجه 825 میلیارد ریالی حوزه بهداشت و درمان ، 97 درصد از پروژه های حوزه این حوزه از محل سفر رهبری به اتمام رسیده است.
تحقق 97 درصد از پروژه های بهداشت و درمان مصوب سفر رهبری در خراسان شمالی,

علی حق بین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در 19 مهر ماه سال 91، اظهار کرد: با سفر رهبری به استان در حوزه بهداشت و درمان 33 پروژه با اعتباری بالغ بر825 میلیارد ریال به تصویب رسید.

وی ادامه داد: با جذب 100 درصدی بودجه مصوب، تحقق 97 درصد از پروژه های به تصویب رسیده در استان رقم خورد.

حق بین تکمیل بیمارستان 285 تختخوابی امام حسن(ع) بجنورد با اعتبار430 میلیارد ریال، احداث و تجهیز مرکز تشخیص سرطان بجنورد با اعتبار 40 میلیارد ریال، احداث و تجهیز مرکز تشخیص قلب باز در بجنورد با اعتبار 80 میلیارد ریال، خرید تجهیزات پزشکی بیمارستانهای استان به مبلغ 55 میلیارد ریال را بخشی از پروژه های محقق شده اعلام کرد.

وی همچنین احداث و بهره برداری از 12 مرکز و پایگاه بهداشتی و درمانی شهری و روستایی با اعتبار 74 میلیارد ریال و احداث و راه اندازی 17 پایگاه اورژانس جاده ای شهری و روستایی بالغ بر28 میلیارد ریال را از دیگر پروژه های ماحصل این سفر دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان احداث و تجهیز دانشکده داروسازی بجنورد را پروژه ای ناتمام در استان خواند و گفت: اعتبار مورد نیاز جهت احداث این پروژه با متراژ 4000 متر مربع در حدود 100 میلیارد ریال است و کمبود منابع دلیل ناتمام ماندن آن است.

وی خاطر نشان کرد: با بهره برداری از پروژه های سفر مقام معظم رهبری در خرسان شمالی، وضعیت تختهای بیمارستانی استان نسبت به میانگین کشور بهبود یافته وبا راه اندازی تنها مرکز سرطان استان از مراجعه بیماران به استان های همجوار جلوگیری می شود و کار درمان آن ها در استان انجام می گیرد.

 

انتهای پیام/ رحمانی   

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک