یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۶:۵۷ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۳۹ - اذان مغرب:۱۹:۳۹:۱۴
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۰۵۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ساعت ۲:۴۴

مخالفت مجلس با فوریت رسیدگی به لایحه تفکیک ساختار دولت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست در اولویت قرار گرفتن بررسی لایحه تفکیک ساختار دولت مخالفت کردند.
مخالفت مجلس با فوریت رسیدگی به لایحه تفکیک ساختار دولت,

به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی طرح درخواست در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به لایحه تفکیک ساختار دولت که به امضای 50 نماینده رسیده بود مطرح شد اما از 230 نماینده حاضر در جلسه فقط 103 رای موافق، 90  مخالف و 6 رای ممتنع به دست آورد.

محمدعلی وکیلی در دفاع از این درخواست گفت: بهانه امروز دولت تعیین تکلیف نشدن لایحه تفکیک ساختار دولت در مجلس است. به دلیل اصلاح نشدن روندهای معیوب در ساختار دولت حتی با جابجا شدن وزرا هم مشکلی حل نمی‌شود.

نماینده متقاضیان فوریت ادامه داد: حتی اگر لایحه فوق امروز در مجلس به کل در مجلس رد شود لااقل بهانه‌ها از دست دولتمردان گرفته می‌شود.

شهاب نادری در مخالفت با این درخواست فوریت، گفت: مخالفتی با تعیین تکلیف لایحه تفکیک ساختار سازمانی دولت ندارم اما رسیدگی به مسائل اقتصادی که امروز مشکل اصلی مردم است در اولویت است گذشته از آن تفکیک وزارتخانه‌ها از یکدیگر منطق اداری و اقتصادی ندارد.

مصطفی کواکبیان در موافقیت با این درخواست گفت: رییس جمهور در جلسات خصوصی از مجلس گلایه کرده که چرا مجلس نسبت به چند لایحه‌ای که دولت فرستاده بی تفاوت است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بنده هم با تفکیک برخی وزارتخانه‌ها مخالفم اما تعیین تکلیف این مسئله بهانه را از دست دولتمردان می‌گیرد. چه موافق و چه مخالف این مسئله را از بلاتکلیفی در بیاوریم.

پس از سخنان طرح، موافق و مخالف در اولویت قرار گرفتن طرح رسیدگی به لایحه تفکیک ساختار دولت از مجموع 230 نماینده حاضر در جلسه 103 رای موافق، 90 رای مخالف و 6 رای ممتنع با این درخواست مخالفت کردند.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک