یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۱۲:۱۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۷:۰۲ - اذان مغرب:۱۹:۱۴:۰۶
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۳۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ساعت ۷:۴۷

رمزگشایی ژنرال اسرائیلی از بازی جدید ترامپ با ایران

رمزگشایی ژنرال اسرائیلی از بازی جدید ترامپ با ایران,
 

فرارو- ژنرال صهیونیست مدعی است ترامپ علیه ایران یک بازی "بُرد-بُرد" شروع کرده است.

به گزارش فرارو، در هفته‌های اخیر، اسرائیل جنجال‌های زیادی به راه انداخته و در کانون دو تغییر عمده سیاست خارجی آمریکا بوده است. هفته گذشته، آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شد؛ توافقی که اسرائیل برای مدت طولانی علیه آن لابی کرده بود. دومین مسئله جنجالی، انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت المقدس است که امروز با هیاهوی فراوان به وقوع پیوست.

ژنرال عاموس یادلین، رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی و رئیس کنونی انستیتوی مطالعات امنیت ملی، در گفتگو با رادیو ان‌پی‌آر آمریکا، به بررسی موضع رژیم صهیونیستی درباره خروج ترامپ از برجام پرداخت.

یادلین در پاسخ به این پرسش که آیا خروج آمریکا از برجام به نفع اسرائیل است، مدعی شد که اکنون برای پاسخ دادن به این پرسش زود است و مشخص شدن پاسخ، به واکنش ایران به پاسخ ترامپ و سپس نحوه پاسخ اسرائیل و آمریکا به واکنش ایران بستگی دارد.

این ژنرال اسرائیلی در خصوص اهداف آمریکا پس از خروج از برجام گفت: " معتقدم که هدف آمریکا - بخصوص پس از اینکه رئیس‌جمهور (ترامپ) تیم نزدیکش، یعنی وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی، را تغییر داده، این است که رئیس جمهور می‌خواهد رفتار نظام (ایران) را یا حتی خود نظام را تغییر دهد. تحریم‌ها باید به عنوان یک ابزار و اهرم برای کشاندن ایرانیان به میز مذاکرات بر سر یک توافق بهتر، عمل کنند. اگر تحریم‌ها بسیار موثر واقع شوند، ممکن است تغییر رژیم صورت گیرد. این چیزی است که دولت‌های قبلی آن را بررسی نکرده بودند و این، سیاست دولت اوباما هم نبوده است".

یادلین در واقع این رویکرد را مطرح می‌کند که دولت آمریکا دو گزینه در مقابل ایران قرار داده است: بازگشت برای میز مذاکره و امضای یک توافق جدید یا تغییر رژیم.

در همین رابطه، یادلین افزود: "فکر می‌کنم این به نوعی یک معادله بُرد-بُرد است. اگر تحریم‌ها، ایرانیان را با یک موضع ضعیف‌تر به میز مذاکره بیاورند و آن‌ها توافق را بهتر کنند، این یک بُرد خواهد بود. بُرد دیگر، این است که رژیم ایران به خاطر تحریم‌ها فروبپاشد؛ بنابراین آنچه که ما اکنون باید آن را بررسی کنیم این است که شش ماه پس از خروج (ترامپ)، آیا دولت آمریکا قادر است تحریم‌های بسیار دردناک علیه ایران اعمال کند؟ یا اینکه در حقیقت آن‌ها از اجماع بین المللی خارج شده‌اند. اروپا، روسیه و چین به آن‌ها کمک نمی‌کنند تا تحریم‌های دردناکی (علیه ایران) داشته باشند. در آن حالت، ایرانی‌ها احساس خواهند کرد که مهم نیست که آمریکا از توافق خارج شده است ".
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک