یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۴/۲۲/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۳:۱۷ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۱۲ - اذان مغرب:۱۹:۴۱:۲۳
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۲۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ساعت ۱۲:۵۷

توضیحات معاون سیاسی فرمانداری بجنورد درباره تجمع قشلاقی ها

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری بجنورد گفت: جمعی از اهالی روستای قشلاق از توابع شهرستان بجنورد با تجمع مقابل درب فرمانداری بجنورد خواستار اختصاص زمینی از اراضی ملی در حوالی این روستا برای استقرار خانواده های مهاجرت کرده این روستا شدند.
توضیحات معاون سیاسی فرمانداری بجنورد درباره تجمع قشلاقی ها,

محمود معموری، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری بجنورد گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد:  سال گذشته، تصمیم گرفته شد تا برای اهالی روستای پسرکانلو که حدود 60 تا70 خانوار هستد، زمینی در اراضی ملی حوالی روستای قشلاق جانمایی و این خانوارها به علت رانش زمین در روستای پسرکانلو به اراضی ملی جانمایی شده در روستای قشلاق انتقال پیدا کنند.

معموری افزود: ادارات کل بنیاد مسکن و منابع طبیعی استان موظف به جانمایی زمین شدند و زمین جانمایی شد اما هنوز هیچ تاسیسات و زیرساختی در این زمین جانمایی شده آماده سازی نشده است.

در عین حال، وی در ادامه عنوان کرد: سال ها قبل نیز اهالی روستای قشلاق مهاجرت کردند، با این وجود، آنان هر ساله به صورت فصلی برای رسیدگی به اراضی زراعی و باغی خود به این روستا در رفت و آمد هستند.

وی گفت: حال اهالی روستای قشلاق نیز امروز تجمع خود جلوی درب فرمانداری بجنورد خواستار شده اند که زمینی از اراضی ملی در جوار زمین جانمایی شده برای پسرکانلویی ها، مشخص کنند تا آنان نیز بتوانند در منطقه جدید مستقر شوند.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری بجنورد افزود: آنان در گذشته نیز خواستار این موضوع بوده اند تا زیرساختی برای استقرار آنان فراهم شود اما تاکنون هیچ درخواست رسمی را به فرمانداری بجنورد ارائه نداده اند.

معموری تصریح کرد: هم اکنون فرمانداری بجنورد در حال رسیدگی به درخواست اهالی این روستا و مذاکره با اهالی دو روستای قشلاق و پسرکانلو است.

عکس تزئینی است

انتهای پیام/

اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک