جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۴/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۳۰:۱۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۰:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۳۷:۲۰
بجنورد
۱۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ساعت ۱۰:۵
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

معرفی دین مهم‌ترین رسالت علما و روحانیون است/ معرفی دین بدون شناخت کامل آن محقق نمی شود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، معرفی دین را از مهم‌ترین رسالت علما و روحانیون دانست و گفت: یکی از مؤلفه‌های مهم در تبلیغ دین شناخت کافی در مورد آن است.
معرفی دین مهم‌ترین رسالت علما و روحانیون است/ معرفی دین بدون شناخت کامل آن محقق نمی شود,

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی یکشنبه‌شب در دیدار با جمعی از  اساتید حوزه‌های علمیه تشیع استان در سنندج، با بیان اینکه تقوای الهی حد و حدود ندارد و موجب پیروزی انسان در مقابل شیاطین انس و جن می‌شود، اظهار کرد: تقوا مصونیت می‌آورد و علم راه را باز می‌کند و این چیزی است که علمای دینی باید بیش از هر کسی به آن توجه کنند.

به گفته وی،  خشیت همان تقوای با علم است و این علما هستند که می‌توانند حق تقوا را بجا بیاورند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان از ماه های شعبان و رجب به عنوان ماه بارش رحمت الهی نام برد و گفت: یکی از چیزهایی که ما باید در این دو ماه به صورت جدی مد نظر بگیریم خودسازی است.

حسینی‌شاهرودی، معرفی دین را از مهم‌ترین رسالت علما و روحانیون دانست و متذکر شد: یکی از مولفه‌های مهم در تبلیغ دین شناخت کافی در مورد آن است تا زمانی که شناخت کاملی از دین نداشته باشیم نمی‌توانیم مبلغان تاثیرگذار باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تبیین کرد: تبلیغ باید براساس فکر،درک و فهم باشد دین را باید به درستی بشناسد و تبلیغ کند چون هر زمان ضربه خوردیم از معرفی غلط دین بوده است.

حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: دین را باید به درستی شناخت و براساس شناخت کامل معرفی کنیم، چرا که دین جامعیت دارد.

وی با بیان اینکه دین اسلام دینی پاسخگو بوده و تمام نیازهای جامعه بشری را در تمام زمان ها پاسخ می دهد، افزود: راه خدا راهی است که بر اصل بصیرت استوار بوده و اگر بصیرت وجود نداشته باشیم از مسیر مستقیم خارج می شویم.

 نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: دنیای امروز بسیار پیچیده شده و راه‌های نفوذ بیش از هر زمانی امروزه وجود دارد و بصیرت مهم‌ترین ابزار برای نلغزیدن از مسیر مستقیم است.

حسینی‌شاهرودی گفت: امروز دشمنان در تلاش هستند که با نفوذ در بین افراد تاثیرگذار به دین ضربه بزنند و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

وی با بیان اینکه بصیرت راه مستقیم را برای انسان نمایان می‌کند، اذعان داشت: روحانیت ما در کنار داشتن بصیرت باید بصیرت افزایی کنند و در این راستا از تمام توان خود استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه بصیرت و بصیرت بخشی موضوعی است که جامعه روحانیون باید به صورت جدی مورد توجه قرار دهند و طلبه ها را نیز به این سمت و سو هدایت کنند، اظهار داشت: روشنگری در مورد موضوعات مختلف از سوی روحانیون سدهای محکم در برابر دشمنان ایجاد می‌کند.

حسینی‌شاهرودی گفت: جامعه روحانیون باید در راستای ترویج و فرهنگ سازی در زمینه مصرف کالای ایرانی تلاش کنند و بستر تحقق این شعار را فراهم سازند.

وی افزود: مسؤولان باید با حمایت از تولیدکنندگان بستر ارتقای کالاهای داخلی به لحاظ کمی و کیفی با هدف افزایش توان رقابت‌پذیری در بازارهای جهانی را فراهم سازند.

انتهای پیام/ذ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک